USUWANIE
wirusów, w tym koronawirus SARS-CoV-2

Ozonowanie
Skuteczna dezynfekcja samochodu

Odpluskwianie
Skuteczne zwalczanie pluskiew

DEZYNFEKCJA
Szczecin i Zachodniopomorskie

USUWANIE
Alergenów i roztoczy

PROFESJONALNY
sprzęt, wykwalifikowany zespół

Dezynsekcja
Usuwamy karaluchy i inne insekty

OZONOWANIE
Szczecin i okolice

DEZODORYZACJA
Usuwanie nieprzyjemnych zapachów i odorów

Jakie insekty zwalczamy?

Prezentujemy Państwu insekty, które najchętniej zamieszkują w polskich domach

Identyfikacja insektów oraz dobranie odpowiednich środków je zwalczających stanowi najważniejszy etap zwalczania niechcianych przybyszy. Tylko dzięki takiemu działaniu możliwe jest wyeliminowanie szkodników. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych, najczęściej spotykanych w domach insektów, których zwalczaniem zajmuje się nasza firma.

 

 

 

Pluskwa domowa

Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu wydawałoby się, że została praktycznie wytępiona. Dziś jednak po raz kolejny powraca do naszych mieszkań, gdzie odnajdziemy ją m.in. w naszych łóżkach, starych materacach, tapczanach – ponadto jej źródłem są wszelkie środki transportu zbiorowego. Jest niezwykle odporna, a w przypadku niesprzyjających warunków jest w stanie zapaść w stan nawet kilkudziesięciomiesięcznej hibernacji. Jej obecność najczęściej zobaczymy rano, gdy na naszym ciele pojawi się wiele drobnych ugryzień – najczęściej zlokalizowanych w grupach. Działaj szybko i kompleksowo – zostaw swój problem w naszych profesjonalnych rękach!


Zobacz jak przygotować się do zabiegu odpluskwiania!

 

 

Bezpłatna wycena

 

 

Karaczany / Karaluchy / Prusaki

Owady z rzędu karaczanów (karaczany, karaluchy, prusaki), to jedne z tych, które najlepiej zadomawiają się w naszych mieszkaniach. Nic dziwnego, towarzyszą nam już od wielu wieków. Co ważne, łatwo przenoszą się między mieszkaniami – kratki wentylacyjne, pęknięcia i szczeliny są dla nich świetnymi ścieżkami komunikacyjnymi. Przenoszą one różne choroby, wirusy, bakterie – w tym np. wirusy grypy, rotawirusy, bakterie dżumy, wywołują również zatrucia pokarmowe. Istnieje wiele metod, również domowych, które pomagają w walce z tymi owadami – skontaktuj się z nami, a pomożemy Tobie!

 

 

Rybik cukrowy

Jeśli odnalazłeś nocą w swojej łazience niewielkie, srebrnawe robaki, to bez wątpienia właśnie rybiki. O ile same nie są groźne, to ich niewielka ilość może w krótkim czasie przerodzić się w prawdziwą inwazję- samica rybika składa do 20 jaj każdego dnia. Odnaleźć je można nie tylko w łazience, ale również w książkach, za obrazami, tapetami (żywią się m.in. skrobią, cukrem, celulozą). Dzięki naszym działaniom, skutecznie pozbędziesz się tych niewielkich owadów ze swojej łazienki i domu! Dzięki naszym działaniom, skutecznie pozbędziesz się tych niewielkich owadów ze swojej łazienki i domu!

 

 

Mól spożywczy, mól kuchenny

Najczęściej Mklik Mączny, Omacnica Spichrzanka. To często występujący w naszych domach szkodnik, z rodzaju motyli nocnych. Żeruje zwykle w szafkach kuchennych i spiżarniach, gdzie najczęściej znajdziemy go w suchych pokarmach (cukier, mąka, kasze, suche produkty). Obecność dorosłej formy świadczy o zarażonym artykule, który stanowi pożywienie dla larw motyla. Samice tych moli składają nawet do kilkuset jaj, z których powstają kolejne mole. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w kompleksowym rozwiązaniu Twojego problemu! Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w kompleksowym rozwiązaniu Twojego problemu!

 

 

Nasza firma zajmuje się usuwaniem oraz zmniejszaniem ilości szkodliwych owadów oraz ich form przetrwalnikowych!

 

 

 

Mól ubraniowy, mól odzieżowy

To kolejny z przedstawicieli rodziny molowatych (mól włosienniczek) często goszczący w naszych domach. W porównaniu do moli spożywczych ma jednolity, słomowy (do żółtobrązowego) kolor ciała. Jego larwy szczególnie chętnie żerują na tkaninach wełnianych, materiałach moherowych, futrach, dywanach- choć czasem jedzą np. również futra, lub tkaniny sztuczne. Dorosłe owady nie odżywiają się – ich zadaniem jest składanie na potencjalnym pożywieniu kolejnych jaj. Masz problem z molami? Napisz do nas – działaj szybko i skutecznie!

 

 

Wołek zbożowy

To owad z rzędu chrząszczy, również bytujący w naszych szafkach i spiżarniach. Jak wskazuje nazwa, najczęściej żeruje na magazynowanych ziarnach – ale w domowych warunkach spotykany jest również np. w ryżu, nasionach (np. słonecznika), kukurydzy, nasionach zbóż, suszonych owocach, mąkach i przetworach mącznych. Chrząszcz ten najczęściej prowadzi nocny tryb życia, za dnia kryjąc się w zakamarkach naszych kuchni i spiżarni. Nasza firma pomoże Ci w odnalezieniu zainfekowanych produktów i poprawie Twojego komfortu!

 

 

Mucha domowa

To pospolity owad, którego każdy z nas nieraz widział. Problem powstaje w sytuacji, gdy padniemy ofiarą prawdziwej plagi tych stworzeń. Są źródłem wielu chorób zakaźnych – mucha na powierzchni swojego ciała może przenieść nawet 6 milionów mikroorganizmów. Plagi much mogą mieć swoje źródło przy domach, lub w ich wnętrzach. Dowiedz się, jakie są najprostsze sposoby zapobiegania inwazji much – zadzwoń do nas!

 

 

Wesz ludzka

To gatunek wszy, pasożytujący na człowieku, który wywołuje m.in. wszawicę. Ich rozmiary osiągają jedynie kilka milimetrów, a gnidy (jaja wszy) samica najczęściej mocuje specjalną wydzieliną do nasady włosa. Najczęściej atakują one owłosione części ciała, powodując silne swędzenie. Nie jest tak, że wszy pojawiają się wyłącznie u osób, które nie dbają o higienę. Można je również „otrzymać” podczas korzystania z komunikacji miejskiej, wspólnego mieszkania z osobom zakażoną, czy nawet podczas odwiedzin u znajomego. Nasza firma ma za sobą wiele udanych wdrożeń profilaktyki przeciw wszom, napisz do nas i dowiedz się więcej! Nasza firma ma za sobą wiele udanych wdrożeń profilaktyki przeciw wszom, napisz do nas i dowiedz się więcej!

 

Bezpłatna wycena

 

 

Gryzek (psotnik)

Często zwany również zakamarnikiem – to mówi o nim wszystko. Wybierają najczęściej ciemne, osłonięte, wilgotne miejsca. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, gdy problem z ich występowaniem nasili się, na pewno je dostrzeżecie. Chowają się praktycznie wszędzie, choć preferują książki, tapety i inne materiały celulozowe. Nie stwarzają one zagrożenia dla człowieka (nie jest ich żywicielem), lecz mogą one uszkodzić posiadane przez Was przedmioty – a w sprzyjających warunkach nawet żywność. Aby poznać ich naturę zachęcamy Was do kontaktu z naszymi specjalistami. Aby poznać ich naturę zachęcamy Was do kontaktu z naszymi specjalistami!

 

 

Pchła

Doskonale znane właścicielom zwierząt – choć oby jak najmniej z Was miało z nimi styczność. Z łatwością potrafią przenieść się z naszego pupila wprost na nas. Potrafią wypić w ciągu doby kilkunastokrotnie więcej krwi żywiciela, niż same ważą. Mogą one również wywołać wiele groźnych chorób – do zakażenia może dojść nawet po lekkim zadrapaniu przez zainfekowane zwierzę. Ponieważ są pasożytami, największym problemem z aktywnością pcheł w domu lub firmie są ich ugryzienia. Chociaż nie są one bolesne, mogą powodować nieprzyjemne swędzenie lub wysypkę.  Nasi eksperci pomogą Ci w ustaleniu źródła pcheł oraz ich profilaktyce – napisz do nas!

 

 


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat metod stosowanych przez naszych specjalistów? – tutaj opisujemy stosowane metody!

 

 

Roztocze kurzu domowego

Te mikroskopijne pajęczaki szczególnie upodobały sobie nasze sypialnie i inne miejsca, w których znajduje się prawdziwa uczta dla nich- kurz, złuszczony naskórek, włosy, cząstki brudu. To tylko część składników brudu, w którym żyć może jeden z ponad 50 tysięcy gatunków roztoczy. Ich wydzieliny potrafią silnie uczulać, a po niewłaściwym leczeniu (lub przy jego zaniechaniu), potrafią wywołać m.in. astmę. Więcej o naszych sposobach na usuwanie roztoczy oraz innych alergenów przeczytacie na stronie: zobacz

 

 

Nużeniec

Niepozorny pasożyt, który czasem wywołuje niemałe zamieszenia. Szczególnie wtedy, gdy nie zostanie prawidłowo w porę zdiagnozowany. Roztocza te są szczególnie aktywne nocą, gdy wgryzają się w coraz głębsze partie naszej skóry. Bytują w okolicy naszych gruczołów łojowych.  Istnieją również odmiany, które wywołują np. stany zapalne naszych spojówek- „obklejając” nasze rzęsy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nużeńców, czy też je usunąć, skorzystaj z naszej usługi!

 

 

Rozkruszek mączny

Kolejny z gatunku roztoczy – tym razem żerujący na produktach sypkich, ze szczególnym uwzględnieniem zbóż i ich przetworów. Przy zachowaniu optymalnych dla niego warunków, potrafi przetrwać nawet 2 miesiące. Widoczne dopiero, gdy zbierze się ich wystarczająco dużo, by dostrzec je gołym okiem. Jest on również sztucznie dodawany do procesu powstawania sera Mimolette – odpowiada za jego specyficzne właściwości. Chcesz dowiedzieć się więcej? Na temat roztoczy piszemy tutaj: zobacz

 

 

Bezpłatna wycena

 

Jak zamówić usługę dezynsekcji?

 

Cennik dezynsekcji Szczecin

Szczegółowy cennik naszych usług dostępny jest w zakładce – Cennik

 

Zwalczanie insektów i szkodników Szczecin

Zwalczanie insektów i szkodników kierujemy przede wszystkim do mieszkańców Szczecina i województwa Zachodniopomorskiego. Na prośbę Klienta możemy dojechać do dowolnego miejsca w Polsce. Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie. Polecamy również skorzystanie z naszej usługi darmowej wyceny.

Linia rozdzielająca wpisy