Odpluskwianie
Skuteczne zwalczanie pluskiew

Dezynsekcja
Usuwamy karaluchy i inne insekty

Ozonowanie
Skuteczna metoda dezynfekcji

USUWANIE
Alergenów i roztoczy

PROFESJONALNY
sprzęt, wykwalifikowany zespół

OZONOWANIE
Szczecin i okolice

DEZODORYZACJA
Usuwanie nieprzyjemnych zapachów i odorów

OZONOWANIE
Szczecin i Zachodniopomorskie

GRUPA OZONPOL
Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja

Jakie insekty zwalczamy?

Prezentujemy Państwu insekty, które najchętniej zamieszkują w polskich domach

Identyfikacja insektów oraz dobranie odpowiednich środków je zwalczających stanowi najważniejszy etap zwalczania niechcianych przybyszy. Tylko dzięki takiemu działaniu możliwe jest wyeliminowanie szkodników. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych, najczęściej spotykanych w domach insektów, których zwalczaniem zajmuje się nasza firma.

 

 

 

Pluskwa domowaPluskwa domowa

Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu wydawałoby się, że została praktycznie wytępiona. Dziś jednak po raz kolejny powraca do naszych mieszkań. Pluskwy to insekty niewielkich rozmiarów (około 3mm szerokości i 4-6mm długości), posiadające spłaszczone ciało – zazwyczaj o ciemnobrunatnym zabarwieniu. Pluskwy domowe bytują przede wszystkim w łóżkach (stelażach) i ich najbliższej okolicy – meblach, za listwami podłogowymi, gniazdkami elektrycznymi, ramami obrazów i ramach drzwiowych. Pluskwy są niezwykle odporne, a w przypadku niesprzyjających warunków są w stanie zapaść w stan hibernacji. Obecność pluskiew najczęściej zobaczymy rano, gdy na naszym ciele pojawią się drobne ugryzienia – najczęściej zlokalizowane w grupach. Działaj szybko i kompleksowo – skontaktuj się z nami. Wykonaliśmy już setki zabiegów zwalczających pluskwy!


Zobacz więcej informacji na temat pluskwy domowej!

 

 

Bezpłatna wycena

 

 

Karaczany / Karaluchy / PrusakiKaraluchy - Prusaki

Owady z rzędu karaczanów (karaczany, karaluchy, prusaki), to jedne z tych, które najlepiej zadomawiają się w naszych mieszkaniach. Nic dziwnego, towarzyszą nam już od wielu wieków. Co ważne karaluchy i prusaki, łatwo przenoszą się między mieszkaniami – kratki wentylacyjne, pęknięcia i szczeliny są dla nich świetnymi ścieżkami komunikacyjnymi. Przenoszą one różne choroby, wirusy, bakterie – w tym np. wirusy grypy, rotawirusy, bakterie dżumy, wywołują również zatrucia pokarmowe. Istnieje wiele metod, również domowych, które pomagają w walce z karaluchami i prusakami – niestety zazwyczaj są nieskuteczne i prowadzą tylko do rozszerzenia populacji – skontaktuj się z nami, a pomożemy Tobie!

 

 

Rybik cukrowyRybik cukrowy

Jeśli odnalazłeś nocą w swojej łazience niewielkie, srebrnawe robaki, to bez wątpienia właśnie rybiki. O ile same nie są groźne, to ich niewielka ilość może w krótkim czasie przerodzić się w prawdziwą inwazję- samica rybika składa do 20 jaj każdego dnia. Odnaleźć je można nie tylko w łazience, ale również w książkach, za obrazami, tapetami (żywią się m.in. skrobią, cukrem, celulozą).  Dzięki naszym działaniom, skutecznie ograniczysz ilość tych niewielkich insektów ze swojej łazienki i domu!

 

 

Mól spożywczy, mól kuchennyMól spożywczy - kuchenny

Najczęściej są nimi Mklik Mączny i Omacnica Spichrzanka. To często występujący w naszych domach szkodnik, z rodzaju motyli nocnych. Mole spożywcze żerują zwykle w szafkach kuchennych i spiżarniach, gdzie najczęściej znajdujemy je w suchych pokarmach (cukier, mąka, kasze, suche produkty). Obecność dorosłej formy świadczy o zarażonym artykule, który stanowi pożywienie dla larw moli. Samice tych moli składają nawet do kilkuset jaj, z których powstają kolejne owady. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w kompleksowym rozwiązaniu Twojego problemu!

 

 

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym usuwaniem / zwalczaniem insektów i szkodników!

 

 

 

Mól odzieżowyMól ubraniowy, mól odzieżowy

To kolejny z przedstawicieli rodziny molowatych (mól włosienniczek) często goszczący w naszych domach – szczególnie szafach. W porównaniu do moli spożywczych ma jednolity, słomowy (do żółtobrązowego) kolor ciała. Larwy mola odzieżowego szczególnie chętnie żerują na tkaninach wełnianych, materiałach moherowych, futrach, dywanach – choć czasem jedzą np. również futra, lub tkaniny sztuczne. Dorosłe owady nie odżywiają się – ich zadaniem jest składanie na potencjalnym pożywieniu kolejnych jaj. Masz problem z molami? Napisz do nas – działamy szybko i skutecznie!

 

 

Wołek zbożowyWołek zbożowy

To owad z rzędu chrząszczy, również bytujący w naszych szafkach i spiżarniach. Jak wskazuje nazwa, najczęściej żeruje na magazynowanych ziarnach – ale w domowych warunkach spotykany jest również np. w ryżu, nasionach (np. słonecznika), kukurydzy, nasionach zbóż, suszonych owocach, mąkach i przetworach mącznych. Chrząszcz ten najczęściej prowadzi nocny tryb życia, za dnia kryjąc się w zakamarkach naszej kuchni i spiżarni. Nasza firma pomoże Ci w odnalezieniu zainfekowanych produktów i skutecznej walce z insektami.

 

 

Mucha domowaMucha domowa

To pospolity owad, którego każdy z nas nieraz widział. Problem powstaje w sytuacji, gdy padniemy ofiarą prawdziwej plagi tych stworzeń. Muchy domowe (Musca domestica) śą źródłem wielu chorób zakaźnych – mucha na powierzchni swojego ciała może przenieść nawet 6 milionów mikroorganizmów. Plagi much mogą mieć swoje źródło przy domach, lub w ich wnętrzach. Dowiedz się, jakie są najprostsze sposoby zapobiegania inwazji much – zadzwoń do nas!

 

 

Wesz ludzkaWesz ludzka

To gatunek wszy, pasożytujący na człowieku, który wywołuje m.in. wszawicę. Ich rozmiary osiągają jedynie kilka milimetrów, a gnidy (jaja wszy) samica najczęściej mocuje specjalną wydzieliną do nasady włosa. Najczęściej atakują one owłosione części ciała, powodując silne swędzenie. Nie jest tak, że wszy pojawiają się wyłącznie u osób, które nie dbają o higienę. Można je również „otrzymać” podczas korzystania z komunikacji miejskiej, wspólnego mieszkania z osobom zakażoną, czy nawet podczas odwiedzin u znajomego. Nasza firma ma za sobą wiele udanych wdrożeń profilaktyki przeciw wszom, napisz do nas i dowiedz się więcej!

 

Bezpłatna wycena

 

 

Gryzek - Psotnik

Gryzek (psotnik)

Często zwany również zakamarnikiem – to mówi o nim wszystko. Wybierają najczęściej ciemne, osłonięte, wilgotne miejsca. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, gdy problem z ich występowaniem nasili się, na pewno je dostrzeżecie. Chowają się praktycznie wszędzie, choć preferują książki, tapety i inne materiały celulozowe. Nie stwarzają one zagrożenia dla człowieka (nie jest ich żywicielem), lecz mogą one uszkodzić posiadane przez Was przedmioty – a w sprzyjających warunkach nawet żywność. Aby poznać ich naturę zachęcamy Was do kontaktu z naszymi specjalistami!

 

 

PchłaPchła ludzka

Doskonale znane właścicielom zwierząt!. Pchły z łatwością potrafią przenieść się z naszego pupila wprost na nas. Potrafią wypić w ciągu doby kilkunastokrotnie więcej krwi żywiciela, niż same ważą. Mogą one również wywołać wiele groźnych chorób – do zakażenia może dojść nawet po lekkim zadrapaniu przez zainfekowane zwierzę. Ponieważ są pasożytami, największym problemem z aktywnością pcheł w domu lub firmie są ich ugryzienia. Chociaż nie są one bolesne, mogą powodować nieprzyjemne swędzenie lub wysypkę.  Nasi eksperci pomogą Ci w ustaleniu źródła pcheł oraz ich profilaktyce – napisz do nas!

 

 


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat metod stosowanych przez naszych specjalistów? – tutaj opisujemy stosowane metody!

 

 

Roztocze kurzu domowegoRoztocze kurzu domowego

Te mikroskopijne pajęczaki szczególnie upodobały sobie nasze sypialnie i inne miejsca, w których znajduje się prawdziwa uczta dla nich – kurz, złuszczony naskórek, włosy, cząstki brudu. To tylko część składników brudu, w którym żyć może jeden z ponad 50 tysięcy gatunków roztoczy. Ich wydzieliny potrafią silnie uczulać, a po niewłaściwym leczeniu (lub przy jego zaniechaniu), potrafią wywołać m.in. astmę. Więcej o naszych sposobach na usuwanie roztoczy oraz innych alergenów przeczytacie na stronie: zobacz

 

 

NużeniecNużeniec

Niepozorny pasożyt, który czasem wywołuje niemałe zamieszenia. Szczególnie wtedy, gdy nie zostanie prawidłowo w porę zdiagnozowany. Roztocza te są szczególnie aktywne nocą, gdy wgryzają się w coraz głębsze partie naszej skóry. Bytują w okolicy naszych gruczołów łojowych.  Istnieją również odmiany, które wywołują np. stany zapalne naszych spojówek- „obklejając” nasze rzęsy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nużeńców, czy też je usunąć, skorzystaj z naszej usługi!

 

 

Rozkruszek mącznyRozkruszek mączny

Kolejny z gatunku roztoczy – tym razem żerujący na produktach sypkich, ze szczególnym uwzględnieniem zbóż i ich przetworów. Przy zachowaniu optymalnych dla niego warunków, potrafi przetrwać nawet 2 miesiące. Widoczne dopiero, gdy zbierze się ich wystarczająco dużo, by dostrzec je gołym okiem. Jest on również sztucznie dodawany do procesu powstawania sera Mimolette – odpowiada za jego specyficzne właściwości. Chcesz dowiedzieć się więcej? Na temat roztoczy piszemy tutaj: zobacz

 

 

 

 

Jak zamówić usługę dezynsekcji – zwalczania szkodników?

 

 

 

Cennik dezynsekcji Szczecin

Szczegółowy cennik naszych usług dostępny jest w zakładce – Cennik

 

Zwalczanie insektów i szkodników Szczecin

Zwalczanie insektów i szkodników kierujemy przede wszystkim do mieszkańców Szczecina i województwa Zachodniopomorskiego w tym m.in. Gryfina, Polic, Stargardu, Nowogardu, Goleniowa, Pyrzyc. Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie. Polecamy również skorzystanie z naszej usługi darmowej wyceny.

 

 

Linia rozdzielająca wpisy