Odpluskwianie
Skuteczne zwalczanie pluskiew

Dezynsekcja
Usuwamy karaluchy i inne insekty

Ozonowanie
Skuteczna metoda dezynfekcji

USUWANIE
Alergenów i roztoczy

PROFESJONALNY
sprzęt, wykwalifikowany zespół

OZONOWANIE
Szczecin i okolice

DEZODORYZACJA
Usuwanie nieprzyjemnych zapachów i odorów

OZONOWANIE
Szczecin i Zachodniopomorskie

GRUPA OZONPOL
Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja

Jak przygotować mieszkanie przed zabiegiem odpluskwiania?

 

Przygotowania do zamgławiania ULVZasady przygotowania pomieszczeń przed zabiegiem dezynsekcji.

 

Dlaczego przygotowanie miejsca jest tak ważne?

Aby proces dezynsekcji przebiegał sprawnie i prawidłowo, niezwykle ważne jest prawidłowe przygotowanie i zabezpieczenie obszaru poddawanego dezynsekcji. Proces przygotowania lokalu opiera się na wstępnym przygotowaniu miejsca przez Zlecającego (we współpracy z naszą firmą) oraz końcowym przygotowaniu realizowanym przez naszych pracowników.

 

 

 

Zasady przygotowania pomieszczeń do zabiegu zamgławiania ULV

 

Opuszczenie pomieszczeń

Podczas zabiegu zamgławiania ULV w pomieszczeniach nie powinien przebywać nikt poza osobą wykonującą. Ważne jest również wyniesienie wszystkich roślin i zwierząt poza obszar zabiegu. Jeśli posiadane rośliny są wielkogabarytowe, nie ma możliwości przeniesienia ich, należy je szczelnie owinąć folią (tworząc swoisty foliowy „kokon”) – pamiętając również o bryle korzeniowej. Jeśli na terenie zabiegu znajduje się akwarium z rybkami, nie ma przeciwskazań, by pozostało ono na terenie obszaru poddawanego zabiegowi (jedynie będzie należało zabezpieczyć je folią oraz wyłączyć na czas zabiegu filtrator).

 

 

Opróżnianie/ Pakowanie/ Pranie

Opróżnić wszystkie łóżka (zdjąć z łóżek pościel, kołdry, poduszki, poszewki, prześcieradła itp. Dzięki temu nasz zespół będzie mógł dotrzeć do wszystkich zakamarków. Następnie należy szczelnie spakować wszystkie rzeczy do worków. Dodatkowo zaleca się aby schować do worków: – maskotki, zabawki, firany, zasłony itp.
Wszystkie spakowane rzeczy należy wyprać w temperaturze minimum 50-60°C (uśmierci to pluskwy niezależnie od ich stadium rozwojowego, gdyż giną już w temp. 45°C (czas prania minimum 30 minut).

 

 

Łóżka/ Sofy/ Kanapy

Jeśli to możliwe to należy rozłożyć łóżka, kanapy, sofy na części. Zaleca się również aby łóżko i materac postawić pionowo. Usprawnia to zdecydowanie cały proces, gdyż pluskwy często chowają się pod łóżkiem i w jego szczelinach. Warto również przed zabiegiem posprzątać mieszkanie gdyż zalecamy aby po zabiegu nie sprzątać aby nie usuwać zastosowanych podczas zabiegu środków. Worki z odkurzacza należy zamknąć szczelnie w plastikowym worku i wyrzucić.

 

 

 Chcesz dowiedzieć się więcej na temat stosowanych metod dezynsekcji? Zobacz jakie metody stosuje nasza firma.

 

 

Meble/ Wyposażenie

Odsunąć łóżka, fotele i meble na odległość ok. 30 cm od ścian – umożliwi to naszemu zespołowi sprawne dotarcie do miejsc trudnodostępnych (miejsca zaciemnione, schowane to ulubione kryjówki pluskwy) np. pod meblami, za meblami, do ścian, do gniazdek elektrycznych, do listew podłogowych itp. Jeśli w mieszkaniu znajdują się dywany należy je zwinąć i odstawić z dala od łóżka. Jeśli w mieszkaniu na podłodze zamontowane są panele należy zdemontować listwy przypodłogowe.

 

 

Obrazy/ Plakaty

Należy ściągnąć ze ścian obrazy, plakaty, zegary, ozdoby itp. – ważne jest również aby i te przedmioty zostały poddane zabiegowi z każdej strony.

 

 

Urządzenia elektryczne

Należy odłączyć urządzenia elektryczne m.in. telewizor, komputer, laptop, dekoder itp. Urządzenia elektryczne należy również przykryć nieprzemakalnym materiałem aby zabezpieczyć przed dostaniem się wilgoci podczas procesu zamgławiania ULV.

 

 

Drobne przedmioty/ Ozdoby

Należy schować drobne / delikatne / lekkie przedmioty lub dekoracje (np. papierowe przedmioty, ozdoby, kartki, figurki, dekoracje) ze względu na to, że zamgławiacz ULV generuje silny podmuch powietrza ze środkiem dezynsekcyjnym.

 

 

Rzeczy z podróży

Jeśli w ostatnim czasie podróżowałeś należy wyprać wszystkie ubrania oraz wystawić walizki / torby podróżne aby poddać je również dezynsekcji. Możliwe, że insekty zostały przywiezione do naszego domu z podróży / hotelu itp.

 

 

Pozostałe

– schować miski z karmą i wodą dla zwierząt,

– schować lub zabezpieczyć przedmioty higieny osobistej tj. szczoteczki do zębów, maszynki go golenia, grzebienie, ręczniki, papier toaletowy itp.

 

 

Pracownicy naszej firmy przed przystąpieniem do zabiegu sprawdzą sposób przygotowania pomieszczeń i jeśli zajdzie taka potrzeba zabezpieczą dodatkowo narażone przedmioty. Prosimy nie przejmować się zakresem niezbędnych prac przygotowawczych. Większość z nich nie jest inwazyjna, a czas ich wykonania nie jest długi.

 

W przypadku dodatkowych pytań zawsze pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 517-414-863 lub mailowo na kontakt@ozonpol.pl