Odpluskwianie
Skuteczne zwalczanie pluskiew

Dezynsekcja
Usuwamy karaluchy i inne insekty

Ozonowanie
Skuteczna metoda dezynfekcji

USUWANIE
Alergenów i roztoczy

PROFESJONALNY
sprzęt, wykwalifikowany zespół

OZONOWANIE
Szczecin i okolice

DEZODORYZACJA
Usuwanie nieprzyjemnych zapachów i odorów

OZONOWANIE
Szczecin i Zachodniopomorskie

GRUPA OZONPOL
Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja

Odkomarzanie, odkleszczanie – Szczecin i województwo Zachodniopomorskie

 

 

Skuteczne zabiegi odkomarzania

Pozbądź się komarów ze swojego ogrodu!

Zabieg odkomarzania

Zajmujemy się również wykonywaniem usług odkomarzania, ale także odkleszczania, czy usuwania różnych meszek i pokrewnych owadów. Insekty te cyklicznie utrudniają przebywanie na podwórkach naszych domów, przydomowych ogrodach, instytucjach publicznych, przedszkolach, czy terenach zielonych – parkach, sadach, lasach. Warto również pamiętać, że wykonywane cykliczne odkomarzanie wpłynie jedynie na dorosłe formy osobników, a nie zwalczy problemu całkowicie. Duże zbiorniki wodne sprawiają, że wykonywanie usług odkomarzania np. w Stargardzie, Gryfinie, czy Świnoujściu może przynieść efekt miejscowy i tymczasowy. Również w Szczecinie coraz częściej zauważalny jest wzrost zapotrzebowania na usługi wykonywane wobec owadów, których cykl rozwojowy oparty jest o wody stojące. Nasze usługi odkomarzania oferujemy mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego. Zasięgiem obejmujemy m.in. Szczecin, Świnoujście, Kołobrzeg, Goleniów, Pyrzyce, Gryfino, Police.

 

Z roku na rok zapotrzebowanie na usługi odkomarzania w województwie zachodniopomorskim systematycznie rośnie. Wpływ na to ma nie tylko powiększanie się poszczególnych miast, ale również klimat sprzyjający komarom. Duże zbiorniki wodne, okresowe ulewne deszcze, to tylko część problemów z jakimi zmierzyć się muszą raz po raz mieszkańców domów i bloków.

 

Metody zwalczania komarów

Która bardziej skuteczna?

Odkomarzanie w Szczecinie

Należy pamiętać, że nie wszędzie można wykorzystać wszelkie metody zwalczania owadów. Szczególnie ważne jest stosowanie ich w odpowiednich porach – by przeprowadzany zabieg nie wpłynął negatywnie np. na populację pszczół. Zabiegi najczęściej wykonywane są z uwagi na to wieczorami. Dodatkowo, powinny być wykonywane w trakcie bezdeszczowej i bezwietrznej pogody. Inaczej będzie w przypadku zwalczania meszek, gdzie zabiegi są zazwyczaj bardziej punktowo – z uwagi na konieczność wykonywania ich w czasie największej aktywności, czyli w słoneczne, ciepłe dni. Dobór metody zwalczania jest również zależny od miejsca występowania komarów, gatunku i stadium rozwojowego, którego ma zwalczanie dotyczyć – jak również możliwości technicznych i ekonomicznych na miejscu zlecenia. Nasi technicy każdorazowo dokonują oceny zastanej sytuacji, jak również są w stanie przekazać Państwu profilaktyczne metody zwalczania, które mogą przyczynić się do zwiększenia efektywności przeprowadzanych zabiegów.

Do zabiegów odkomarzania nasza firma wykorzystuje dwie najskuteczniejsze metody:

  • Zamgławianie ULVpolega ona na rozpyleniu tzw. „zimnej mgły”. Składa się ona z mikroskopijnych kapsułek nośnika z substancją czynną, które osiadając na przedmiotach przeprowadzają zwalczanie. Zimna mgła unosząc się dociera nawet do ciężko dostępnych miejsc. Metoda ta wykorzystywana jest na mniejszych powierzchniach niż zamgławianie termiczne np. przydomowe ogrody.Zabieg odkomarzania w Szczecinie
  • Zamgławianie termiczne – jest to zabieg podobny do zamgławiania ULV – tu również powstaje mgła ale znacznie bardziej widoczna.  Metoda ta polega na podgrzewaniu cieczy z preparatem insektobójczym do stanu gazowego i jego kondensacji po opuszczeniu urządzenia. W tej metodzie poza samymi środkami insektobójczymi wykorzystujemy również specjalistyczne nośniki, które wspomagają proces zamgławiania (m.in. powoduje zwiększenie przyczepności środka do powierzchni liści / roślin, zapobiega zmywaniu preparatu przez opady). Metoda ta jest szczególnie polecana do odkomarzania / odkleszczania dużych powierzchni, jak również miejsc otwartych m.in. parków, rozległych ogrodów.

 

 

Informacje o komarach

Co o nich wiemy?

 

Komary odnajdują człowieka, czy też zwierzę, wykrywając jego zapach, produkowany przez niego dwutlenek węgla, ciepło, a nawet światło niebieskie (bliskie światłu UV). Po napiciu się krwi, samica komara pozostaje w najbliższej okolicy gospodarza, gdzie trawi spożyty pokarm. Jednorazowo jedna komarzyca pobiera tyle krwi, ile sama waży. W zależności od rodzaju komara, samica składa 150-340 jaj jednorazowo. W trakcie sezonu letniego liczba pokoleń komarów dochodzi nawet do 5, a w przypadku cieplejszych, gorących sezonów, nawet do 7. Rozwój pierwszych stadiów oparty jest o wodę – tam składane są jaja, przechodzą kolejne stadia rozwoju larwalnego oraz rozwija się poczwarka. Dlatego też niezwykle ważna jest profilaktyka, która może sprawić, że liczba latających komarów będzie zdecydowanie mniejsza niż zazwyczaj.

 

 

Profilaktyczne metody zwalczania komarów

Wypróbujcie sami

Wśród metod profilaktycznych zwalczania komarów możemy wskazać m.in.:

  • udrożnienie rynien, poprawa szybkości spływu wody w rowach/kanałach melioracyjnych,
  • usuwanie wysokiej trawy/chwastów w bliskim otoczeniu budynków (to idealne miejsca na schronienie w dzień dla wielu komarów)
  • montaż siatek/moskitier w oknach, drzwiach, wylotach wentylacyjnych,
  • osuszanie pozostałych po ulewnych deszczach kałuż, błota,
  • likwidacja wody opadowej stojącej w zbiornikach (np. oponach, puszkach, beczkach itp.).

 

 

Jak zamówić usługę odkomarzania?

 

 

 

Cennik odkomarzania Szczecin i Zachodniopomorskie

Szczegółowy cennik naszych usług dostępny jest w zakładce – Cennik

 

Odkomarzanie Szczecin i okolice

Usługi odkomarzania – zwalczania komarów, kleszczy, meszek kierujemy przede wszystkim do mieszkańców Szczecina i województwa Zachodniopomorskiego w tym m.in. Gryfina, Polic, Stargardu, Nowogardu, Goleniowa, Pyrzyc. Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie. Polecamy również skorzystanie z naszej usługi darmowej wyceny.

 

 

Linia rozdzielająca wpisy