Odpluskwianie
Skuteczne zwalczanie pluskiew

Dezynsekcja
Usuwamy karaluchy i inne insekty

Ozonowanie
Skuteczna metoda dezynfekcji

USUWANIE
Alergenów i roztoczy

PROFESJONALNY
sprzęt, wykwalifikowany zespół

OZONOWANIE
Szczecin i okolice

DEZODORYZACJA
Usuwanie nieprzyjemnych zapachów i odorów

OZONOWANIE
Szczecin i Zachodniopomorskie

GRUPA OZONPOL
Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja

Metody deratyzacji

Zobacz w jaki sposób zwalczamy gryzonie!

Nie ma praktycznie dwóch takich samych przypadków deratyzacji – stosowane środki i metody każdorazowo uzależnione są od uwarunkowań terenu, obiektu, występowania niepożądanych szkodników, czy nawet preferencji Klientów. Możemy wyróżnić jednak podstawowe grupy środków, jakimi dążymy do zminimalizowania ryzyka pojawienia się i rozwoju kolejnych szkodników.

 

 

 

Wśród stosowanych metod dezynsekcji możemy wskazać:

 

Znane i stosowane metody zwalczania szkodników zazwyczaj dobieramy w zintegrowane systemu zwalczania szkodników (IPM). Polegają one na łączeniu różnych dostępnych metod, sposobów eliminacji szkodników tak, by podejmowane działania były m.in:

  • jak najbardziej skuteczne,
  • przeprowadzone w najbardziej ekonomiczny sposób,
  • zapewniające bezpieczeństwo dla ludzi, zwierząt domowych oraz środowiska,
  • uniemożliwiające szybkie nabycie odporności szkodników na stosowane środki.

 

 

Metody fizyczne

Metody fizyczne zwalczania szkodników opierają się na zmianie warunków środowiskowych w taki sposób, by dane miejsce było dla szkodników nieatrakcyjne, lub też wręcz uniemożliwiało dłuższe przebywanie w danym środowisku. Niska/wysoka temperatura, zmniejszenie/zwiększenie ciśnienia, generowanie niskich/wysokich dźwięków, opakowywanie produktów w odporne na zniszczenia opakowania, to tylko część działań, które można podjąć w danym miejscu.

 

 

Metody prewencyjne

Metody prewencyjne opierają się na zapewnieniu odpowiedniej szczelności (zwanej również „gryzonioszczelnością”, „szczuroszczelnością” itp.) obiektu w taki sposób, by utrudnić przenikanie szkodników z zewnątrz do wewnątrz budynku oraz uniemożliwić poruszanie się ich wewnątrz danego obszaru. Uzyskać można to poprzez np. zlikwidowanie dziur, szczelin, otworów wewnątrz ścian, montaż siatek, osłon w drzwiach, oknach, otworach wentylacyjnych, czy też działania sanitarne- np. usunięcie widocznych gniazd szkodników, uszczelnienie śmietników, utrzymanie czystości.

 

 

Metody chemiczne

Metody chemiczne należy stosować bardzo rozważnie. Głównym założeniem ich stosowania jest takie działanie w ramach zintegrowanych metod zwalczania szkodników, by wykorzystywać jak najmniej pestycydów, trutek i innych środków chemicznych. Środki stosowane do zwalczania danych szkodników należy indywidualnie dobierać do warunków otoczenia, jak również zapewniać metody odpowiedniej ich aplikacji – tak, by nie doszło do zjedzenia i zatrucia się daną substancją np. przez zwierzęta domowe, czy gospodarskie. Niezwykle ważne jest tutaj również doświadczenie zespołu deratyzującego, ponieważ środki stosowane w nadmiarze, czy użytkowane niewłaściwie mogą również wpłynąć na stosunkowo szybkie uodpornienie się danych szkodników na substancje czynne w nich zawarte.

 

 

Powyższe metody należy każdorazowo stosować po indywidualnej i szczegółowej inspekcji danego miejsca. Nie istnieje jeden sposób zwalczania szkodników, który w łatwy i praktyczny sposób rozwiąże nasz problem. Nie jest również powiedziane, że podjęcie działań przyniesie natychmiastowy rezultat. W wypadku deratyzacji niezwykle ważny jest moment rozpoczęcia działań- im wcześniej, tym lepiej. A najlepiej… Działać przed pojawieniem się szkodników i wyłącznie monitorować ich stan.