Odpluskwianie
Skuteczne zwalczanie pluskiew

Dezynsekcja
Usuwamy karaluchy i inne insekty

Ozonowanie
Skuteczna metoda dezynfekcji

USUWANIE
Alergenów i roztoczy

PROFESJONALNY
sprzęt, wykwalifikowany zespół

OZONOWANIE
Szczecin i okolice

DEZODORYZACJA
Usuwanie nieprzyjemnych zapachów i odorów

OZONOWANIE
Szczecin i Zachodniopomorskie

GRUPA OZONPOL
Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja

Ozonowanie

„Naturalna” dezynfekcja ozonem – bez użycia chemii

 

Jedną z najskuteczniejszych i coraz częściej spotykanych metod dezynfekcji jest ozonowanie. Nic dziwnego! Dzięki swojemu uniwersalnemu działaniu, ozon jest 50 razy skuteczniejszy i 3000 razy szybszy niż chlor! Co ważniejsze, ozon nie pozostawia toksycznych odpadów w Twoim środowisku i po prawidłowo przeprowadzonym zabiegu jest zupełnie bezpieczny! Przeprowadzana przez nas standardowa dezynfekcja mieszkania trwa około 2 godziny (zależne od osiągniętych stężeń ozonu) – po tym czasie możliwe jest dalsze korzystanie z lokalu.

 

Ozonowanie - Ekologiczna metoda dezynfekcji

Zalety ozonowania

 • Możliwość dezynfekcji całych pomieszczeń jednocześnie
 • Kompleksowość działania- jednocześnie usuwa wiele różnych zanieczyszczeń
 • Szybkość działania
 • Brak konieczności stosowania szkodliwej chemii
 • Gazowa forma ułatwiająca dotarcie do najdalszych zakątków, szczelin
 • Brak konieczności czasochłonnego przygotowywania pomieszczeń do zabiegu

 

Ozonowanie ma wiele zalet, jednak jedynie prawidłowo przeprowadzony proces jest gwarancją skuteczności zabiegu. Podczas ozonowania nasza firma dokonuje kontroli uzyskiwanych stężeń regularnie kalibrowanym miernikiem, a my sami posiadamy doświadczenie przy realizacji różnych zleceń. Wpływa to na odpowiedni dobór sprzętu do konkretnej sytuacji skutkujący skutecznością prowadzonych działań.

 

 

Ozonowanie mieszkań i domów jest zalecane kilka razy w roku, np. co 3-4 miesiące. Częściej powinno się ozonować w przypadku kiedy żyją z nami zwierzęta lub osoby dotknięte alergią lub astmą.

 

 

Ozon O3

Ozon (z greckiego ódzōn – pachnący) – tritlen lub trójtlen (O3) – alotropowa odmiana tlenu składająca się z trójatomowych cząsteczek.  Jest to niebieskawy gaz o większej gęstości od powietrza. Ozon posiada charakterystyczny, specyficzny zapach i jest jednym z najskuteczniejszych powszechnie znanych środków dezynfekcyjnych. Jest bardzo silnym utleniaczem.

W naturalnych warunkach powstaje wskutek działania promieni UV, a także w wyniku reakcji tlenku azotu z lotnymi związkami organicznymi i podczas wyładowań atmosferycznych. Zawsze po burzy z licznymi piorunami czujemy odświeżone powietrze, właśnie z powodu obecności ozonu. Do zabiegu dezynfekcji wykorzystujemy ozon w formie gazowej.

 

 

Zastosowanie ozonowania

Ozon posiada wszechstronne działanie, posiada silne właściwości antyseptyczne i dezynfekujące. Zakres jego zastosowań jest praktycznie nieograniczony. W większości sytuacji skuteczna dezynfekcja zaczyna się już przy stężeniu ozonu na poziomie 2 ppm. Ważne jest jednak to, że czasem aby proces był skuteczny należy utrzymywać odpowiednie stężenie ozonu nawet przez kilka-kilkanaście godzin. Sprawia to, że nie w każdym przypadku będzie to opłacalne. Nie należy wierzyć więc w zapewnienia, że ozonowanie jest rozwiązaniem na wszystkie problemy.

 

Wśród skutecznych zastosowań ozonowania można wskazać m.in.:

 • Usuwanie bakterii, wirusów, drobnoustrojów chorobotwórczych (w tym koronawirus – SARS-CoV-2) – czytaj więcej
 • Likwidacja nieprzyjemnych zapachów (w tym np. dymu papierosowego, kwasu masłowego) – czytaj więcej
 • Usuwanie grzybów, pasożytów, pleśni
 • Eliminacja czynników alergennych, pyłków, alergenów etc.
 • Likwidacja toksycznych związków zawartych w materiałach budowlanych, farbach
 • Neutralizacja i usuwanie zapachów farb, lakierów
 • Usuwanie „zapachu śmierci”, odorów, zapachu stęchlizny
 • Odświeżanie pomieszczeń, samochodów, przedmiotów, ubrań
 • Dezynfekcja powierzchni, blatów, biurek
 • Odkażanie pojazdów – czytaj więcej
 • Zabezpieczanie nieużywanych powierzchni, magazynów, domków letniskowych

 

 

 

Wykonujemy również zabiegi dezynfekcji lokali/mieszkań po odbytej kwarantannie w związku z SARS-CoV-2. Działanie ozonu skutecznie eliminuje wirusy i bakterie- w przypadku koronawirusa ozon niszczy otoczkę wirusa, doprowadzając do jego dezaktywacji oraz eliminacji. Nasz zabieg zazwyczaj przeprowadzamy natychmiast po zakończeniu kwarantanny (zwiększa to jego skuteczność). 

 

 

Jak przebiega proces?

Aby proces dezynfekcji przebiegał prawidłowo, niezwykle ważne jest prawidłowe przygotowanie i zabezpieczenie obszaru poddawanego dezynfekcji. Ozon jest skutecznym środkiem dezynfekcji, ale zarazem niezwykle toksycznym i niebezpiecznym w przypadku nieprawidłowego przygotowania i przeprowadzenia zabiegów. Szczególne znaczenie ma tutaj zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym w okolicy strefy poddawanej zabiegowi. Dlatego prawidłowe wykonanie ozonowania wymaga przestrzegania kilku podstawowych zasad.

 

 

 

Przed przeprowadzeniem procesu szczególnie ważne jest m.in.:

 • Usunięcie przyczyny problemu (np. źródła nieprzyjemnego zapachu, widocznych oznak grzyba ze ścian itp.)
 • Wyniesienie poza obszar zabiegu roślin i zwierząt
 • Zabezpieczenie cennych przedmiotów, dzieł sztuki
 • Uszczelnienie pomieszczenia poddawanego zabiegowi (np. zasłonięcie kratek wentylacyjnych, zaklejenie nieszczelności przy drzwiach/oknach)
 • Przygotowanie wyposażenia pomieszczenia (np. pootwieranie szafek, regałów)
 • Poinformowanie o przeprowadzanym zabiegu osób trzecich (np. sąsiadów, dozorcy budynku, ochrony)

 

Jest to standardowy proces przygotowania, który w zależności od danych pomieszczeń (lub pojazdów), nasi specjaliści odpowiednio modyfikują i przekazują Państwu przed rozpoczęciem procesu dodatkowe wskazówki, zalecenia. Po sprawdzeniu zabezpieczeń jeden z naszych zespołów rozmieszcza niezbędny do przeprowadzenia procesu dezynfekcji sprzęt oraz rozpoczyna proces. Przebiega on przy wykorzystaniu specjalistycznych generatorów ozonu, które tlen obecny w powietrzu przekształcają za pomocą tzw. wyładowań koronowych w cząsteczki ozonu (tritlenku). Jego późniejszy rozpad na tlen atomowy odpowiada za proces dezynfekcji. Z uwagi na krótką trwałość ozonu niezwykle ważne jest bieżące kontrolowanie jego stężeń oraz utrzymanie ich na prawidłowy poziomie.

 

 

 

 

 

Dobór stężenia środka dezynfekującego

Ozon jest ekologicznym środkiem dezynfekującym, jednak jego stosowanie wymaga dużej ostrożności oraz doświadczenia. Nasz zespół każdorazowo dba o to, by jego stężenia były na tyle duże, by zachodził proces dezynfekcji, ale jednocześnie na tyle małe, by nie nastąpiło niepożądane utlenianie przedmiotów znajdujących się w strefie poddawanej zabiegowi. Dzięki doświadczeniu w wielu realizacjach– zarówno wielkopowierzchniowych, jak i na niewielkich powierzchniach- jesteśmy w stanie dobrać sprzęt pod indywidualne zapotrzebowanie naszych klientów. Z naszych stałych zleceń wiemy również, że wpływ na otrzymane stężenia mają również warunki atmosferyczne panujące danego dnia- nie można wierzyć w to, że opierając się na matematycznych wyliczeniach przeprowadzimy skuteczną dezynfekcję. 

 

 

Aby dowiedzieć się więcej, dokonać rezerwacji terminu kliknij tutaj!

Zachęcamy również do skorzystania z naszego formularza zgłoszeniowego. Napisz do nas podstawowe informacje a my prześlemy Tobie naszą wycenę usługi.

 

 

 

Ozonowanie a koronawirus – zobacz więcej

 

 

Generatory ozonu

Dysponujemy generatorami ozonu o różnej specyfikacji i mocy. Generatory ozonu spełniają wymagania dyrektyw Unii Europejskiej i pochodzą od polskich producentów. W zależności od rodzaju wykonywanego zlecenia dobieramy odpowiedni sprzęt. Nasza baza sprzętu pozwala na jednoczesne ozonowanie nawet 700 – 900 m2 powierzchni (zależne od rodzaju i układu pomieszczeń, wysokości itp.)

 

Obecnie wykorzystujemy generatory o wydajności:

7 g/h (7.000 mg/h), 10 g/h (10.000 mg/h), 14 g/h (14.000 mg/h), 16 g/h (16.000 mg/h), 20 g/h (20.000 mg/h), 21 g/h (21.000 mg/h), 30 g/h (30.000 mg/h), 64 g/h (64.000 mg/h), 80 g/h (80.000 mg/h).

 

 

 

Certyfikat i Raport

Po wykonanej usłudze dezynfekcji otrzymają Państwo Certyfikat potwierdzający przeprowadzony proces ozonowania, szczegółowy Raport oraz fakturę VAT.

Raport zawiera ważne informacje, które mają wpływ na proces ozonowania m.in. osiągnięte stężenie ozonu w poszczególnych pomieszczeniach oraz temperaturę i wilgotność powietrza.

 

 

 

Jak zamówić usługę ozonowania?

Gwarantujemy szybki i sprawny dojazd w wyznaczone miejsce.

 

 

Cennik ozonowania Szczecin i Zachodniopomorskie

Szczegółowy cennik naszych usług dostępny jest w zakładce – Cennik

 

Ozonowanie Szczecin i okolice

Usługi ozonowania – dezynfekcji kierujemy przede wszystkim do mieszkańców Szczecina i województwa Zachodniopomorskiego w tym m.in. Gryfina, Polic, Stargardu, Nowogardu, Goleniowa, Pyrzyc. Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie. Polecamy również skorzystanie z naszej usługi darmowej wyceny.

Linia rozdzielająca wpisy

 

 

Przykładowe zdjęcia z naszych realizacji usług dezynfekcji

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć poglądowych z realizowanych przez nas usług w mieszkaniach prywatnych, firmach, zakładach, magazynach.

 

Linia rozdzielająca wpisy