Odpluskwianie
Skuteczne zwalczanie pluskiew

Dezynsekcja
Usuwamy karaluchy i inne insekty

Ozonowanie
Skuteczna metoda dezynfekcji

USUWANIE
Alergenów i roztoczy

PROFESJONALNY
sprzęt, wykwalifikowany zespół

OZONOWANIE
Szczecin i okolice

DEZODORYZACJA
Usuwanie nieprzyjemnych zapachów i odorów

OZONOWANIE
Szczecin i Zachodniopomorskie

GRUPA OZONPOL
Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja

Usuwanie alergenów i roztoczy

Sposoby na pozbycie się niechcianych „gości” z domu

 

W obecnych czasach coraz więcej przebywamy w naszych mieszkaniach i domach. Niestety, nasze domowe wnętrza upodobały sobie również liczne mikroskopijne organizmy. Materace, łóżka, kanapy, fotele, dywany, pościel, meble tapicerowane czy pluszowe zabawki to idealne miejsce do rozwoju i życia m.in. roztoczy kurzu domowego, wirusów, bakterii.  Ich obecność w naszym otoczeniu nie zawsze zauważymy od razu, ale w każdym przypadku wpływają one na nasze samopoczucie. Ponad 40 % Polaków cierpi na choroby alergiczne, przy czym ok. 10 proc. stanowią ciężkie jej postacie. Poniżej przedstawiamy skuteczne metody usuwania alergenów bez ryzyka wystąpienia reakcji uczuleniowej.

 

 

Korzyści

 • oczyszczenie powietrza i otoczenia alergika,
 • zmniejszenie możliwości wystąpienia reakcji alergicznych, uczuleniowych,
 • zwiększenie komfortu życia, poprawa warunków środowiskowych,
 • minimalizacja ryzyka wystąpienia wysypek, alergii, katarów, stanów zapalnych,
 • zmniejszenie ryzyka wystąpienia w przyszłości przewlekłych uczuleń, alergii,
 • poprawa jakości snu, zwiększenie koncentracji,
 • zapobieganie zwiększonemu rozwojowi roztoczy i innych pasożytów.

 

 

Jak usuwamy alergeny i roztocze?

W celu znacznego zmniejszenia ilości roztoczy i alergenów, oferujemy Państwu naszą kompleksową metodę ich usuwania.

 

Opiera się ona o 4 główne kroki:

Krok 1– Wstępna ocena sytuacji, dobranie odpowiednich parametrów prowadzonego procesu

Krok 2– Dezynfekcja pomieszczeń poprzez ozonowanieCzytaj więcej o metodzie ozonowania

Krok 3Zamgławianie ULV specjalistycznym środkiem (neutralizującym alergeny kurzu domowego)

Krok 4– Podsumowanie prowadzonych zabiegów. Przekazanie protokołu potwierdzającego wykonanie usługi.

 

Wykorzystywany przez nas preparat neutralizuje alergeny poprzez zmianę ich struktury chemicznej oraz „sklejenie” ze sobą drobin kurzu. Działanie to zmniejsza ilość wolnych cząstek kurzu w powietrzu, którym oddychamy – co pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, zmniejsza możliwość wystąpienia powikłań alergicznych. Działanie to zmniejsza ilość wolnych cząstek kurzu w powietrzu, którym oddychamy – co pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, zmniejsza możliwość wystąpienia powikłań alergicznych. Stosowany preparat jest bezpieczny dla zwierząt, przebadany w testach toksykologicznych, dermatologicznych, klinicznych oraz posiada atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.

 

 

 

 

Co znajduje się w Twojej sypialni?

Największym siedliskiem roztoczy i innych czynników jest nasza sypialnia. To właśnie w łóżku spędzamy większość czasu – a panujące tam warunki sprzyjają zwiększaniu populacji tych organizmów. Dlatego szczególnie ważne jest zadbanie o to, by nasze łóżka były czyste i bezpieczne. W prosty sposób przyczyni się to do zwiększeniu komfortu snu. Dlatego podczas przeprowadzania naszych usług szczególną uwagę zwracamy również na łóżka i miejsca, w których przebywają Państwo najwięcej czasu.

 

 

 

Roztocze kurzu domowego

Roztocze kurzu domowego to mikroskopijne stawonogi, a dokładniej – pajęczaki. Są bliskimi krewnymi pająków  i kleszczy. Bytują w kurzu pomieszczeń zamieszkiwanych przez człowieka, przy czym można je znaleźć zarówno w rzadko sprzątanych domach jak i w tych czystych. Po angielsku roztocze kurzu domowego bywają nazywane bed mites, co można przetłumaczyć jako roztocze łóżkowe. Nic dziwnego, bo ich największymi skupiskami są miejsca przeznaczone do spania. W 1 g kurzu z materaca może znajdować się nawet 3000 osobników.

Roztocze kurzu domowego zazwyczaj mierzą do 0,4 milimetra. Nie są widoczne bez użycia mikroskopu. Roztocze kurzu domowego, widziane pod powiększeniem, nieco przypominają pająki. Osobniki dorosłe mają osiem odnóży. Nie mają oczu ani skrzydeł. Ciało roztoczy jest przezroczyste. Ta cecha ma wpływ na fakt, że roztocze nie są naturalnie chronione przed światłem słonecznym. Alergeny roztoczy unoszą się wraz z kurzem i są przez nas wdychane. Alergików uczula zwłaszcza kał tych pajęczaków. Roztocze mogą wydalić dziennie około 20 drobinek odchodów. To właśnie w kale roztoczy znajdują się białka Der p 1, Der f 1, które silnie alergizują.

 

 

Objawy i sposoby zapobiegania alergii

Wśród objawów nie zawsze od razu zauważymy uczulenie, czy alergie- początkowe objawy to nawet zwykłe pogorszenie samopoczucia, ból głowy, czy spadek koncentracji. Dlatego szczególne ważne jest nie tylko regularne sprzątanie, pranie i zachowywanie czystości, ale przeprowadzanie profesjonalnych procesów oczyszczania powietrza i usuwania alergenów, roztoczy z naszego otoczenia. W trosce o Państwa zdrowie nasz zespół chętnie pomoże w opracowaniu indywidualnych metod walki z tym problemem.

Na szczególną uwagę zasługuje tu roztocze kurzu domowego (prawidłowa nazwa to roztocze, a nie roztocza). W obecnej chwili znamy już praktycznie 50 tysięcy gatunków roztoczy. Bytują one we fragmentach złuszczonego naskórka ludzi i zwierząt, pyłkach roślin, cząstkach brudu,  sierści zwierząt, fragmentach ciał i odchodów innych organizmów – czyli w tym wszystkim, co tworzy nasz domowy kurz. Jakie są objawy uczulenia, alergii na roztocze?

 

Objawy alergii na roztocze:

 • kichanie,
 • katar sienny,
 • duszności,
 • alergiczne zapalenie spojówek,
 • kaszel,
 • uczucie zatkanego nosa,
 • zaczerwienienie oczu,
 • pokrzywki, wysypki,
 • swędzenie skóry.

 

 

Jeśli w porę nie podejmiemy działania i nie zajmiemy się m.in. wyleczeniem objawów alergii oraz zminimalizowaniem kontaktu z roztoczami, utrzymująca się alergia zwykle przekształca się w astmę. Warto wiedzieć, że roztocze uczulają przez cały rok- jedynie w pewnych okresach (lato, wczesna jesień) ich działanie nasila się. Paradoksalnie, ich szkodliwy wpływ najczęściej odczuwamy zimą, gdy ich liczebność spada- jest to związane z tym, że wtedy spędzamy więcej czasu w domach. Za uczulenie odpowiada również nie sam pajęczak, a jego odchody, które unoszą się w powietrzu wraz z drobinkami kurzu.

 

 

Domowe sposoby na zmniejszenie ilości alergenów

Aby w podstawowy sposób zadbać o swój komfort, wystarczy m.in.:

 • regularnie wymieniać i prać pościel,
 • sprzątać i zamiatać kurz nawet z najdrobniejszych kątów,
 • wycierać kurze wilgotnymi ścierkami,
 • ograniczyć ilość przedmiotów z tkanin/tapicerowanych.

 

To tylko kilka rzeczy, o które należy zadbać – ich lista jest o wiele dłuższa. Warto wiedzieć, że jednocześnie powyższe metody to za mało. Co pewien czas (np. raz na 3 miesiące) zalecamy wykonywanie profesjonalnej dezynfekcji i oczyszczania powietrza. Przyczynia się to do zwiększenia możliwości kompleksowego zmniejszenia ilości roztoczy i innych alergenów.

 

 

Nasze doświadczenie

W obecnych czasach, gdy pandemia zmusiła wiele osób do pracy zdalnej, nasze domy stały się również naszymi biurami. Zwiększony okres przebywania w nich, spowodował wzrost zleceń polegających na usuwaniu roztoczy i alergii.  Jednocześnie, mimo pewnych podobieństw, niezwykle ważne jest tu doświadczenie oraz umiejętność odpowiedniego doboru parametrów prowadzonych działań. Tylko dzięki indywidualnemu podejściu nasz zespół może w znaczący sposób ograniczyć obecność alergenów i roztoczy w Państwa otoczeniu. Stosujemy środki, które są w pełni bezpieczne dla użytkowników – jesteśmy tego doskonałym przykładem, ponieważ regularnie wykonujemy te usługi również w naszych domach.

 

 

Gwarancja bezpieczeństwa

Nasze usługi świadczą przeszkoleni technicy, posiadający odpowiednie kwalifikacje oraz oprzyrządowanie. Nasz zespół zachowuje wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa. Podczas wykonywania każdej usługi używamy renomowanego, certyfikowanego sprzętu, który jest na bieżąco kontrolowany. Po wykonanej usłudze otrzymują Państwo również Protokół.

 

 

 

 

Jak zamówić usługę usuwania alergenów i roztoczy?

 

 

 

 

Cennik usuwania alergenów

Szczegółowy cennik naszych usług dostępny jest w zakładce – Cennik

 

Usuwanie roztoczy Szczecin

Usługi usuwania alergenów i roztoczy kierujemy przede wszystkim do mieszkańców Szczecina i województwa Zachodniopomorskiego w tym m.in. Gryfina, Polic, Stargardu, Nowogardu, Goleniowa, Pyrzyc. Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie. Polecamy również skorzystanie z naszej usługi darmowej wyceny.

 

 

Linia rozdzielająca wpisy