Odpluskwianie
Skuteczne zwalczanie pluskiew

Dezynsekcja
Usuwamy karaluchy i inne insekty

Ozonowanie
Skuteczna metoda dezynfekcji

USUWANIE
Alergenów i roztoczy

PROFESJONALNY
sprzęt, wykwalifikowany zespół

OZONOWANIE
Szczecin i okolice

DEZODORYZACJA
Usuwanie nieprzyjemnych zapachów i odorów

OZONOWANIE
Szczecin i Zachodniopomorskie

GRUPA OZONPOL
Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja

 

Zamgławianie ULV

Metoda polegająca na rozpyleniu tzw. „zimnej mgły”

 

To stosunkowo nowa metoda dezynfekcji, w której coraz to pojawiają się nowe rozwiązania technologiczne podnoszące stale jakość świadczonych usług. Jest to metoda niezwykle skuteczna, lecz jednocześnie wymagająca wprawy w jej użytkowaniu. Polega ona na dezynfekcji powierzchni poprzez rozpylenie na niej tzw. „zimnej mgły”. Składa się ona z mikroskopijnych kapsułek nośnika z substancją czynną, które osiadając na przedmiotach przeprowadzają dezynfekcję. Zimna mgła unosząc się dociera nawet do najdalszych zakamarków pomieszczenia.

 

Zalety zamgławiania ULV

 • Proste pokrycie jednorazowo dużych przestrzeni
 • Dotarcie do wszystkich szczelin i zakamarków
 • Oszczędność używanych środków
 • Krótki czas zabiegu dezynfekcji
 • Bezpieczne dla urządzeń elektronicznych
 • Brak efektu „Zmoczenia powierzchni”

 

Zamgławianie to innowacyjna metoda dezynfekcji, która może być używana w praktycznie wszystkich warunkach. Wszystko zależy od użytego nośnika oraz substancji czynnej. Najczęściej nośnikiem substancji jest woda czy też glikol propylenowy. Jako preparat dezynfekujący można stosować wiele środków, lecz polecamy przede wszystkim opieranie się na znanych od dawna i przebadanych środkach. Takie są używane przez naszą firmę.

 

 

 

Zastosowanie zamgławiania ULV

Zamgławianie ULV może być stosowane wewnątrz obiektów, jak i na częściach ich otaczających. Jedynym przeciwskazaniem są miejsca, gdzie nagromadzone jest wiele dokumentów i materiałów papierowych- zalecamy wtedy dezynfekcję przy pomocy innych metod. Istnieje możliwość wykorzystywania w tych miejscach również tej metody, lecz wtedy należy przyjąć specjalny sposób działania, który minimalizuje ryzyko uszkodzenia zgromadzonych materiałów. Nasi specjaliści mają za sobą również takie realizacje, które wymagały szczególnej ostrożności i posiadania odpowiedniego doświadczenia.

Dzięki swoim szerokim możliwościom zamgławianie może być stosowane m.in. w:

 • mieszkaniach, lokalach prywatnych
 • sklepach, biurach
 • obiektach opieki zdrowotnej tj. szpitale, przychodnie
 • gastronomii, hotelach, pensjonatach
 • żłobkach, przedszkolach, uczelniach
 • magazynach, halach przemysłowych
 • zakładach produkcyjnych
 • częściach wspólnych budynków (np. klatkach schodowych, korytarzach, poczekalniach)
 • obiektach użyteczności publicznej (np. bibliotekach, urzędach, domach kultury, świetlicach)
 • dużych przestrzeniach zamkniętych, półotwartych (gdzie nie ma możliwości skutecznego uszczelnienia)
 • częściach zewnętrznych budynków/pojazdów (np. balkonach, tarasach, pokładach, elementach małej architektury)

 

Jak przebiega proces?

Do każdego procesu dezynfekcji podchodzimy indywidualnie. Każdy przypadek rozpatrujemy osobno i przygotowujemy wycenę oraz szczegółowy plan działania tak aby wykonać dezynfekcję prawidłowo.

Proces zamgławiania ULV polega na równomiernym rozprowadzeniu preparatu biobójczego po całej dezynfekowanej przestrzeni. Kropelki produkowane przez maszyny do zamgławiania produkują krople o wielkości maksymalnie kilkudziesięciu mikronów. Wyprodukowana mgła unosząc się w powietrzu równomiernie osiada na powierzchniach, przedmiotach w całym pomieszczeniu. Zabieg ten jest niezwykle skuteczny i bezpieczny.

 

 

Dobór środka dezynfekującego

Środki dezynfekujące stosowane przez naszą firmę są w 100% bezpieczne, a część z nich przeprowadza dezynfekcję w już w kilkanaście minut, pozostając przy tym w pełni biodegradowalnymi oraz przyjaznymi dla środowiska. Zapewniają one skuteczność prowadzonego zabiegu, skracają jego czas oraz wpływają na jakość prowadzonego procesu. Jedynie wykorzystywanie sprawdzonych metod dezynfekcji zabezpieczy nas przed ewentualnymi negatywnymi skutkami dezynfekcji. Preparaty których używamy posiadają szerokie spektrum działania i są bezpieczne dla dezynfekowanych powierzchni.

 

 

 

 

Nasze doświadczenie

Niewłaściwe przeprowadzone zamgławianie może doprowadzić do zbyt małego rozprowadzenia substancji czynnej, lub do zbytniego zmoczenia danej powierzchni i powstawania widocznego po dezynfekcji efektu „kropel wody”. Dlatego też nasi pracownicy posiadają praktykę i teorię, która umożliwia przeprowadzenie procesu w optymalny sposób. W połączeniu z certyfikowanym sprzętem i sprawdzonymi preparatami jest to sposób na bezpieczeństwo! Jednorazowo możemy wykonać dezynfekcję zamgławianiem ULV na powierzchni nawet 20 000 – 30 000 m2.

 

 

 

Dezynfekcja metodą zamgławiania w praktyce.

 

 

Jak zamówić usługę zamgławiania ULV?

Bezpłatna wycena

 

 

Gwarancja bezpieczeństwa

Nasze usługi świadczy przeszkolony personel, posiadający odpowiednie kwalifikacje oraz oprzyrządowanie. Nasz zespół zachowuje wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa. Podczas wykonywania każdej usługi używamy renomowanego, certyfikowanego sprzętu, który jest na bieżąco kontrolowany. Po wykonanej usłudze otrzymują Państwo certyfikat poświadczający jej skuteczność.

 

 

 

 

 

Przykładowe zdjęcia z naszych realizacji usług dezynfekcji

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć poglądowych z realizowanych przez nas usług w mieszkaniach prywatnych, firmach, zakładach, magazynach itp.

 

Cennik zamgławiania ULV Szczecin

Szczegółowy cennik naszych usług dostępny jest w zakładce – Cennik

 

Zamgławianie ULV Szczecin i okolice

Usługi zamgławiania ULV kierujemy przede wszystkim do mieszkańców Szczecina i województwa Zachodniopomorskiego w tym m.in. Gryfina, Polic, Stargardu, Nowogardu, Goleniowa, Pyrzyc. Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie. Polecamy również skorzystanie z naszej usługi darmowej wyceny.

Linia rozdzielająca wpisy