Odpluskwianie
Skuteczne zwalczanie pluskiew

Dezynsekcja
Usuwamy karaluchy i inne insekty

Ozonowanie
Skuteczna metoda dezynfekcji

USUWANIE
Alergenów i roztoczy

PROFESJONALNY
sprzęt, wykwalifikowany zespół

OZONOWANIE
Szczecin i okolice

DEZODORYZACJA
Usuwanie nieprzyjemnych zapachów i odorów

OZONOWANIE
Szczecin i Zachodniopomorskie

GRUPA OZONPOL
Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja

Jakie gryzonie zwalczamy?

Prezentujemy gryzonie, które najczęściej zwalczamy

Pod pojęciem deratyzacji kryją się różne działania, które na celu mają zmniejszenie populacji szkodników – gryzoni takich jak szczury, czy myszy. Zabiegi te mają zazwyczaj doprowadzić jednocześnie do minimalizacji ryzyka związanego z występującym zagrożeniem biologicznym. Poniżej krótko prezentujemy kilka głównych grup gryzoni, które są najczęściej spotykane w Polsce.

 

 

 

Myszy

Wśród najczęściej występujących myszy możemy wskazać mysz polną, mysz leśną, mysz zaroślową, czy badylarkę. Ich długość (bez ogona) wynosi od 5 do 12 centymetrów. Największą aktywność wykazują nocami, lecz żerują również w ciągu dnia. Stosunkowo szybko potrafią zwiększać swoją populację, a dzięki niewielkim rozmiarom potrafią przedostawać się do naszych mieszkań nawet poprzez niewielkie otwory. W poszukiwaniu pokarmu nie pokonuje wielkich odległości, więc zazwyczaj swoje gniazda umieszcza w odległości kilku metrów od źródła pożywienia. Działaj szybko i kompleksowo – zostaw swój problem w naszych profesjonalnych rękach!

 

 

 

Nasza firma zajmuje się usuwaniem oraz zmniejszaniem ilości szkodliwych gryzoni!

 

 

 

Szczury

Szacuje się, że jest ich tyle samo na świecie, co ludzi. Dwa najpopularniejsze gatunki szczurów to szczur wędrowny oraz szczur śniady. Częściej spotykany szczur wędrowny potrafi świetnie pływać, nie boi się wody, a jego pożywieniem może być praktycznie wszystko. Szczur śniady unika wody, za to potrafi się dobrze wspinać. Szczury posiadają bardzo wysokie zdolności rozrodcze – jedna samica szczura wędrownego może mieć w ciągu 1 roku nawet 5 pokoleń miotów, co łącznie może dać nawet 2000 osobników. Pomijając uszkodzenia mechaniczne instalacji wewnątrzbudynkowych, szczury mogą roznosić wiele chorób zakaźnych- jak chociażby salmonella, dżuma, włośnica, leptospiroza, czy gorączka szczura – skontaktuj się z nami, a pomożemy Tobie!

 

 

Bezpłatna wycena

 

 

Nornice

Rodzina nornikowatych charakteryzuje się krępą budową ciała, krótkimi uszami oraz krótkim ogonem. Ich norę zazwyczaj tworzy system rozległych korytarzy ziemnych, spichlerzy oraz gniazd wymoszczonych sianem. Głównym źródłem ich pożywienia są soczyste rośliny zielone, których poszukują w odległości maksymalnie kilkunastu metrów od założonych gniazd. Z uwagi na ich całoroczność żerowania oraz gromadzenie zapasów są zagrożeniem szczególnie dla szkółek leśnych i sadów.

 

 

 

Krety

Kret jest częstym gościem przydomowych ogródków i plantacji. Nie jest jednak gryzoniem, a ssakiem. Dziennie kret spożywa trzykrotnie więcej pokarmu, niż sam waży. Żywi się drobnymi szkodnikami traw i upraw, takimi jak dżdżownice, pędraki, larwy i poczwarki owadów, drobne kręgowce, ślimaki i żaby. Jego podziemna sieć tuneli wynosi zazwyczaj ponad 200 metrów, rozłożonych na kilkuset metrach kwadratowych.

 

 


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat metod stosowanych przez naszych specjalistów? – tutaj opisujemy stosowane metody!

 

 

Dlaczego tak ważne jest przeprowadzanie deratyzacji?

Z zabiegami deratyzacji nie należy czekać do momentu, w którym problem stanie się znacząco uciążliwy. Należy działać natychmiastowo, najlepiej jeszcze w ramach profilaktyki by w momencie pojawienia się pierwszych oznak problemu móc odpowiednio zareagować. Wśród szkodliwych aspektów obecności gryzoni i innych szkodników w naszym otoczeniu można wskazać:

możliwość przeniesienia ponad 50 chorób zakaźnych,

– zanieczyszczenie produktów spożywczych odchodami i śladami,

– uszkodzenia przewodów, ścian, rur,

– niszczenie upraw rolnych i ogródków przydomowych,

– niszczenie elewacji, poszycia dachowego, podłóg,

– zagryzanie i podgryzanie zwierząt inwentarskich i domowych.

 

 

 

Bezpłatna wycena

 

Jak zamówić usługę?

 

Cennik deratyzacji Szczecin i Zachodniopomorskie

Szczegółowy cennik naszych usług dostępny jest w zakładce – Cennik

 

Zwalczanie gryzoni Szczecin

Zwalczanie gryzoni (m.in. myszy i szczurów) kierujemy przede wszystkim do mieszkańców Szczecina i województwa Zachodniopomorskiego w tym m.in. Gryfina, Polic, Stargardu, Nowogardu, Goleniowa, Pyrzyc. Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie. Polecamy również skorzystanie z naszej usługi darmowej wyceny.