USUWANIE
wirusów, w tym koronawirus SARS-CoV-2

Ozonowanie
Skuteczna dezynfekcja samochodu

Odpluskwianie
Skuteczne zwalczanie pluskiew

DEZYNFEKCJA
Szczecin i Zachodniopomorskie

USUWANIE
Alergenów i roztoczy

PROFESJONALNY
sprzęt, wykwalifikowany zespół

Dezynsekcja
Usuwamy karaluchy i inne insekty

OZONOWANIE
Szczecin i okolice

DEZODORYZACJA
Usuwanie nieprzyjemnych zapachów i odorów

Odpluskwianie, usuwanie pluskwy domowej – Ozonpol Szczecin i Zachodniopomorskie

 

 

 

Jak skutecznie zwalczać pluskwę domową?

Budzisz się w nocy i czujesz, że coś Cię gryzie? Na ciele pojawiają się drobne, czerwone punkty? To znak, że w Twoim domu pojawiły się pluskwy! Te niewielkie insekty mogą skutecznie uprzykrzyć Twoje życie, a kompleksowe działania powinieneś podjąć jak najszybciej. Choć dawniej były bardzo rozpowszechnione, praktycznie zostały usunięte z naszych domostw. Niestety, nadeszła nowa fala i znów są one coraz częściej spotykane w mieszkaniach. Ostatnie badania prowadzone w Europie pokazują, że pluskwy są najbardziej problematycznymi szkodnikami do zwalczenia.

 

 

 

 

Jak rozpoznać pluskwy?

Pluskwy domowe (Cimex lectularius) to jeden z owadów z rodziny pluskwowatych. Żywią się krwią zwierząt ciepłokrwistych, w tym człowieka. Prowadzą nocny tryb życia, co utrudnia ich odnalezienie za dnia i zazwyczaj skutecznie uniemożliwia spokojny sen. Co ciekawe, pojawienie się pluskwy nie jest związane z brudem. Z zasady wolą one czyste miejsca, ponieważ zanieczyszczona powierzchnia utrudnia im poruszanie się.

 

 

 

Jest to insekt niewielkich rozmiarów (około 3mm szerokości i 4-6mm długości), posiadający silnie spłaszczone ciało- zazwyczaj o ciemnobrunatnym zabarwieniu. Małe oczy służą głównie do sprawdzania, czy jest już wystarczająco ciemno, aby zaatakować ofiarę. Samica pluskwy w ciągu jednego sezonu potrafi złożyć łącznie nawet 250-500 jaj. Okres rozwoju pluskwy w warunkach domowych trwa około 1-2 miesięcy. Pluskwy zazwyczaj odżywiają się co kilka dni, lecz w niesprzyjających warunkach potrafią obyć się bez pokarmu nawet przez kilka miesięcy.

 

 

 

 

Gzie znaleźć pluskwy w domu?

Sypialnia to najczęstsze miejsce infestacji pluskwy domowej. Pluskwy zasiedlają przede wszystkim nasze łóżka (materace, stelaże), szafki nocne, gniazdka elektryczne i listwy przypodłogowe (w zasadzie wszystko co znajduje się w najbliższym otoczeniu łóżka). Pluskwy mogą natomiast pojawić się również w zupełnie innych miejscach jak np.: biura, sklepy, szkoły oraz w środkach transportu publicznego.

Miejsca, w których najczęściej chowają się pluskwy, to m.in.:

  • łączenia, szwy i zagięcia łóżek, tapczanów, kanap, foteli, materacy,
  • ramy obrazów, tył luster,
  • szczeliny i szpary, do których rzadko zaglądamy (np. pęknięcia ścian, listwy przypodłogowe, zagięcia tapet),
  • gniazdka elektryczne, otwory w meblach,
  • rogi toreb i walizek podróżnych,
  • za meblami,
  • meble tapicerowane

 

 

 

Z naszego doświadczenia wiemy, że w przypadku „plagi” pluskiew, wyczuwalna jest woń przez wielu porównywalna do zapachu przejrzałych, gnijących malin, czy zapachu kwitnącej kolendry siewnej.

Przyczyną takiego stanu jest płyn wydzielany przez insekty w sytuacji zagrożenia. Jest to jedna z oznak świadczących o obecności pluskiew. Kolejnymi mogą być plamki krwi na materacu, prześcieradle czy pościeli. Wzdłuż szwów i zagięć materaca zauważalne mogą być również widoczne niewielkie wylinki i odchody pasożytów. Zauważalne mogą być również ciężkie do usunięcia jajeczka, które samica „przykleja” do materiału.

 

 

Zwalczanie pluskwy domowej przez naszych specjalistów

 

 

 

Do zwalczania trudnych do zlokalizowania pluskiew wymagana jest obszerna, fachowa wiedza, współpraca z klientem i skuteczne rozwiązania – to gwarantuje Tobie nasza firma. Na co dzień zwalczamy pluskwy domowe z mieszkań Klientów w całym województwie zachodniopomorskim.

 

 

Jak zwalczyć pluskwy?

Sposoby i metody naszych działań

Sam zabieg dezynsekcji przeciw pluskwom przede wszystkim opiera się na zlokalizowaniu ich siedlisk i likwidacji widocznych insektów. Ważne tu mogą być również informacje dotyczące tego, czy np. w ciągu ostatniego czasu nie pojawiło się w domu coś nowego, co mogło wpłynąć na pojawienie się pluskwy (np. powrót z wakacji i przywiezienie ich w swojej walizce, kupno używanych, zapluskwionych mebli). Wśród metod zwalczania pluskiew są różne chemiczne i fizyczne, które mimo wysokiej skuteczności są na tyle ciężkie do przeprowadzenia, że zwykle w obecnym czasie się ich nie stosuje. Przykładem takich metod może być wymrażanie, wygrzewanie pluskiew, czy mechaniczne likwidowanie pojedynczych pasożytów (np. wytrzepywanie, wyłapywanie, odkurzanie).

Zobacz jak przygotować mieszkanie do zabiegu odpluskwiania!

 

 

 

Podczas prowadzenia zabiegów odpluskwiania szczególnie zalecaną przez nas metodą jest zintegrowany system walki z pluskwami (tzw. Zintegrowane metody IPM).

Zintegrowane metody IPM – polegają one na kompleksowym działaniu różnymi metodami, co ma na celu likwidację, czy też drastyczne zmniejszenie populacji występujących insektów. W tym przypadku najczęściej wykorzystujemy zamgławianie ULV specjalnymi środkami z mikrokapsulacją środka bójczego (co wpływa na powolne, długotrwałe uwalnianie substancji czynnych) połączone z np. mechanicznym usuwaniem widocznych skupisk pluskiew (czy też ich wymrażaniem), ich opryskiem. W niektórych przypadkach zalecane są ponadto zabiegi gazowania insektów specjalnymi bombami fumigacyjnymi. Po każdym zabiegu, jak również celem ostatecznej identyfikacji pluskiew, zalecamy wykładania specjalnych pułapek monitorujących. Na ich podstawie jesteśmy w stanie ocenić skalę zagrożenia i działanie zastosowanych środków.

 

 

 

Linia rozdzielająca wpisy