Odpluskwianie
Skuteczne zwalczanie pluskiew

Dezynsekcja
Usuwamy karaluchy i inne insekty

Ozonowanie
Skuteczna metoda dezynfekcji

USUWANIE
Alergenów i roztoczy

PROFESJONALNY
sprzęt, wykwalifikowany zespół

OZONOWANIE
Szczecin i okolice

DEZODORYZACJA
Usuwanie nieprzyjemnych zapachów i odorów

OZONOWANIE
Szczecin i Zachodniopomorskie

GRUPA OZONPOL
Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja

Odpluskwianie, usuwanie pluskwy domowej – Ozonpol Szczecin i Zachodniopomorskie

 

 

 

Jak skutecznie zwalczamy pluskwy domowe?

Budzisz się w nocy i czujesz, że coś Cię gryzie? Na ciele pojawiają się drobne, czerwone punkty? To znak, że w Twoim domu pojawiły się pluskwy! Te niewielkie insekty mogą skutecznie uprzykrzyć Twoje życie, a kompleksowe działania powinieneś podjąć jak najszybciej. Choć dawniej pluskwy były bardzo rozpowszechnione, praktycznie zostały usunięte z naszych domostw. Niestety, nadeszła nowa fala i znów są one coraz częściej spotykane w mieszkaniach. Ostatnie badania prowadzone w Europie pokazują, że pluskwy są najbardziej problematycznymi szkodnikami do zwalczenia.

Nasza firma specjalizuje się w zwalczaniu pluskwy domowej. Wykonaliśmy ogromną ilość udanych zabiegów odpluskwiania. Dzięki temu doświadczeniu wypracowaliśmy własne metody i konkretne kroki jakie podejmujemy przy odpluskwianiu.

 

Pluskwy w mieszkaniu! Jak rozpoznać zapluskwienie? – Zobacz

 

 

 

 

Jak rozpoznać pluskwy?

Pluskwy domowe (Cimex lectularius) to jeden z owadów z rodziny pluskwowatych. Żywią się krwią zwierząt ciepłokrwistych, w tym człowieka. Prowadzą nocny tryb życia, co utrudnia ich odnalezienie za dnia i zazwyczaj skutecznie uniemożliwia spokojny sen. Co ciekawe, pojawienie się pluskwy nie jest związane z brudem. Z zasady wolą one czyste miejsca, ponieważ zanieczyszczona powierzchnia utrudnia im poruszanie się.

 

 

 

Pluskwy to insekty niewielkich rozmiarów (około 3mm szerokości i 4-6mm długości), posiadający silnie spłaszczone ciało- zazwyczaj o ciemnobrunatnym zabarwieniu. Małe oczy służą głównie do sprawdzania, czy jest już wystarczająco ciemno, aby zaatakować ofiarę. Samica pluskwy w ciągu jednego sezonu potrafi złożyć łącznie nawet 250-500 jaj. Okres rozwoju pluskwy w warunkach domowych trwa około 1-2 miesięcy. Pluskwy zazwyczaj odżywiają się co kilka dni, lecz w niesprzyjających warunkach potrafią obyć się bez pokarmu nawet przez kilka miesięcy.

 

 

 

Gdzie znaleźć pluskwy w domu?

Sypialnia to najczęstsze miejsce infestacji pluskwy domowej. Pluskwy zasiedlają przede wszystkim nasze łóżka (materace, stelaże), szafki nocne, gniazdka elektryczne i listwy przypodłogowe (w zasadzie wszystko co znajduje się w najbliższym otoczeniu łóżka). Pluskwy mogą natomiast pojawić się również w zupełnie innych miejscach jak np.: biura, sklepy, szkoły oraz w środkach transportu publicznego.

Miejsca, w których najczęściej chowają się pluskwy, to m.in.:

  • łączenia, szwy i zagięcia łóżek, tapczanów, kanap, foteli, materacy,
  • ramy obrazów, tył luster,
  • szczeliny i szpary, do których rzadko zaglądamy (np. pęknięcia ścian, listwy przypodłogowe, zagięcia tapet),
  • gniazdka elektryczne, otwory w meblach,
  • rogi toreb i walizek podróżnych,
  • za meblami,
  • meble tapicerowane

 

 

 

Z naszego doświadczenia wiemy, że w przypadku „plagi” pluskiew, wyczuwalna jest woń przez wielu porównywalna do zapachu przejrzałych, gnijących malin, czy zapachu kwitnącej kolendry siewnej.

Przyczyną takiego stanu jest płyn wydzielany przez insekty w sytuacji zagrożenia. Jest to jedna z oznak świadczących o obecności pluskiew. Kolejnymi mogą być plamki krwi na materacu, prześcieradle czy pościeli. Wzdłuż szwów i zagięć materaca zauważalne mogą być również widoczne niewielkie przezroczyste wylinki (pancerze) i odchody pasożytów. Zauważalne mogą być również ciężkie do usunięcia jajeczka, które samica „przykleja” do materiału.

 

 

Zwalczanie pluskwy domowej przez naszych specjalistów

 

 

 

Do zwalczania trudnych do zlokalizowania pluskiew wymagana jest obszerna, fachowa wiedza, współpraca z klientem i skuteczne rozwiązania – to gwarantuje Tobie nasza firma. Na co dzień zwalczamy pluskwy domowe z mieszkań Klientów w całym województwie zachodniopomorskim, m.in. odpluskwianie Szczecin, odpluskwianie Gryfino, odpluskwianie Police, odpluskwianie Goleniów, odpluskwianie Nowogard, odpluskwianie Pyrzyce, odpluskwianie Myślibórz, odpluskwianie Stargard.

 

 

Jak zwalczyć pluskwy?

Sposoby i metody naszych działań

Sam zabieg dezynsekcji przeciw pluskwom przede wszystkim opiera się na zlokalizowaniu ich siedlisk i likwidacji widocznych insektów – dlatego nieoceniona jest przy tym szczegółowa inspekcja. Ważne tu mogą być również informacje dotyczące tego, czy np. w ciągu ostatniego czasu nie pojawiło się w domu coś nowego, co mogło wpłynąć na pojawienie się pluskwy (np. powrót z wakacji i przywiezienie ich w swojej walizce, kupno używanych, zapluskwionych mebli). Przy zwalczaniu pluskiew opieramy się na tzw. metodzie IPM czyli programie integrowanych metod zwalczania, który polega na łącznym stosowaniu różnych metod niszczenia szkodników. Nasze działania opierają się m.in. na przeprowadzeniu szczegółowej inspekcji mieszkania / pomieszczenia, punktowym wymrażaniu szczelin i innych trudno dostępnych miejsc oraz zamgławianiu ULV środkami insektobójczymi. Zapraszamy do kontaktu z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji.

 

 

 

 

 

Podczas prowadzenia zabiegów odpluskwiania szczególnie zalecaną przez nas metodą jest zintegrowany system walki z pluskwami (tzw. Zintegrowane metody IPM).

 

Zintegrowane metody IPM w zwalczaniu pluskwy domowej – polegają one na kompleksowym działaniu różnymi metodami, co ma na celu likwidację, czy też drastyczne zmniejszenie populacji występujących insektów. W tym przypadku najczęściej wykorzystujemy zamgławianie ULV specjalnymi środkami z mikrokapsulacją środka bójczego (co wpływa na powolne, długotrwałe uwalnianie substancji czynnych) połączone z np. mechanicznym usuwaniem widocznych skupisk pluskiew (czy też ich wymrażaniem), ich opryskiem. Po każdym zabiegu, jak również celem ostatecznej identyfikacji pluskiew, zalecamy wykładanie specjalnych pułapek monitorujących. Na ich podstawie jesteśmy w stanie ocenić skalę zagrożenia i działanie zastosowanych środków.

 

 

Jak zamówić usługę odpluskwiania?

 

 

 

Cennik odpluskwiania / usuwania pluskiew Szczecin i Zachodniopomorskie

Szczegółowy cennik naszych usług dostępny jest w zakładce – Cennik

 

Odpluskwianie Szczecin i okolice

Usługi odpluskwiania – usuwania, zwalczania pluskwy domowej kierujemy przede wszystkim do mieszkańców Szczecina i województwa Zachodniopomorskiego w tym m.in. Gryfina, Polic, Stargardu, Nowogardu, Goleniowa, Pyrzyc. Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie. Polecamy również skorzystanie z naszej usługi darmowej wyceny.

 

 

Linia rozdzielająca wpisy