USUWANIE
wirusów, w tym koronawirus SARS-CoV-2

Ozonowanie
Skuteczna dezynfekcja samochodu

Odpluskwianie
Skuteczne zwalczanie pluskiew

DEZYNFEKCJA
Szczecin i Zachodniopomorskie

USUWANIE
Alergenów i roztoczy

PROFESJONALNY
sprzęt, wykwalifikowany zespół

Dezynsekcja
Usuwamy karaluchy i inne insekty

OZONOWANIE
Szczecin i okolice

DEZODORYZACJA
Usuwanie nieprzyjemnych zapachów i odorów

Metody dezynsekcji

Przeczytaj w jaki sposób pozbywamy się szkodników!

Jest wiele metod dezynsekcji, a jeszcze więcej różnych środków chemicznych, owadobójczych. Jak wybrać te właściwe? Które z nich przyniosą największe szanse na zmniejszenie populacji, czy też całkowitą likwidację insektów? Część z tych metod może stosować nieinwazyjnie każdy z nas, część z nich wymaga szerszej wiedzy oraz odpowiednich umiejętności. Nasz zespół z chęcią pomoże w Państwu dostosowaniu stosowanych metod i środków do indywidualnej sytuacji. Poniżej przedstawiamy kilka metod, które najczęściej są stosowane podczas zabiegów dezynsekcji.

Wśród stosowanych metod dezynsekcji możemy wskazać:

 

 

 

 

Zamgławianie ULV – „Zimna mgła”

Z zasady jest to metoda podobna do zamgławiania termicznego, lecz skuteczniejsza i z szerszym spektrum możliwości jej wykorzystania. Środek zostaje rozpylony tu jako tzw. „zimna mgła”- mikroskopijne „kapsułki” wody z substancją czynną docierają do nawet najdalszych zakamarków.  Jest ona bardziej skuteczna od zamgławiania termicznego, a w połączeniu z odpowiednimi środkami czynnymi swoją skuteczność utrzymuje nawet przez kilka miesięcy.

 

Zalecamy stosowanie zamgławiania ULV jako naszym zdaniem najskuteczniejszego sposobu walki ze szkodnikami. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej metody – zobacz!

 

 

 

 

Zamgławianie termiczne

Jest to specjalna metoda polegająca na rozpylaniu środków z wykorzystaniem gorącej pary wodnej lub specjalnych nośników. Z uwagi na wysoką temperaturę podgrzewania mieszaniny czynnej, nie nadaje się do stosowania ze wszystkimi środkami zwalczającymi owady i insekty. Metodę tą stosuje się zazwyczaj np. podczas zabiegów odkomarzania, odkleszczania.

 

 

 

Oprysk środkami chemicznymi

To jedna z najczęściej stosowanych metod. Polega na rozpyleniu środka poprzez spryskanie części powierzchni, które są szczególnie narażone na kontakt z insektami, stanowią ich ścieżki komunikacyjne (np. listy przypodłogowe, szczeliny między i za szafkami).

 

 

 

 

Wykładanie preparatów biobójczych

Sposób ten polega na punktowym aplikowaniu odpowiednich substancji chemicznych w postaci past, żeli, proszków. Nasz zespół specjalistów rozprowadza substancje w wielu miejscach, które zazwyczaj sią trudnodostępne dla ludzi, ale dla robaków stanowią idealne miejsca do żerowania. Wchodząc na środek, lub zjadając go, dochodzi do zainfekowania insekta i jego śmierci.

 

 

 

Wykładanie trutek

Tradycyjna metoda, bardziej kojarząca nam się z deratyzacją, gdzie odpowiednie trutki (w postaci kapsułek, formowanych ziaren, czy granulatu zostają wyłożone np. w piwnicach. W przypadku dezynsekcji, ta metoda również polega na wykładaniu środków biobójczych. Nie należy jej stosować jednak w przypadku, gdy w domu poddawanym zabiegom dezynsekcji znajdują się zwierzęta. Mogą one zatruć się poprzez przypadkowe zjedzenie wyłożonej trutki.

 

 

 

Montaż pułapek monitorujących – z wabikiem

W przypadku braku pewności, co do rodzaju insektów oraz ich liczebności, jest to najprostszy i najskuteczniejszy sposób ich oceny oraz identyfikacji. Pozwala również na sprawdzenie, czy po wykonanym zabiegu populacja szkodników została zmniejszona, lub czy po wykonanej usłudze i upływie odpowiedniego czasu nie pojawiają się one ponownie. Jest to również skuteczny sposób na ciągły monitoring np. mieszkania – pozwalający na działanie natychmiast po wykryciu robaków.

 

 

Metody fizyczne

M.in. wymrażanie, wypalanie / wygrzewanie, parowanie gorącą parą czy stosowanie lamp owadobójczych UV. W przypadku niektórych intruzów (np. mucha, roztocze, pluskwy), zastosowanie wspomnianych metod wystarczy do pewnego ograniczenia populacji szkodników. Ważne jest tu doświadczenie i podstawowa wiedza, które pozwolą na dostosowanie do zidentyfikowanego zagrożenia odpowiednich środków. Są to również metody, które (przynajmniej częściowo) można stosować profilaktycznie i domowym nakładem.

 

 

Metody mechaniczne

Są to metody, które można stosować również profilaktycznie – wytrzepywanie, wyłapywanie, sprzątanie, odkurzanie, czyszczenie). Ponadto, zwiększają one skuteczność prowadzonych zabiegów. Po dokładnym wyczyszczeniu przestrzeni zainfekowanych insektami, czy też usunięciu widocznych insektów, zabieg dezynsekcji przebiega łatwiej i skuteczniej. Wtedy też jest on ukierunkowany na larwy i jaja szkodników, a nie dodatkowo na zwalczanie widocznych szkodników.

 

 

Linia rozdzielająca wpisy