Odpluskwianie
Skuteczne zwalczanie pluskiew

Dezynsekcja
Usuwamy karaluchy i inne insekty

Ozonowanie
Skuteczna metoda dezynfekcji

USUWANIE
Alergenów i roztoczy

PROFESJONALNY
sprzęt, wykwalifikowany zespół

OZONOWANIE
Szczecin i okolice

DEZODORYZACJA
Usuwanie nieprzyjemnych zapachów i odorów

OZONOWANIE
Szczecin i Zachodniopomorskie

GRUPA OZONPOL
Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja

Metody dezynsekcji

Przeczytaj w jaki sposób pozbywamy się szkodników!

Jest wiele metod dezynsekcji, a jeszcze więcej różnych środków chemicznych, owadobójczych. Jak wybrać te właściwe? Które z nich przyniosą największe szanse na zmniejszenie populacji, czy też całkowitą likwidację insektów? Część z tych metod może stosować nieinwazyjnie każdy z nas, część z nich wymaga szerszej wiedzy oraz odpowiednich umiejętności. Nasz zespół z chęcią pomoże Państwu w dostosowaniu stosowanych metod i środków do indywidualnej sytuacji. Poniżej przedstawiamy kilka metod, które najczęściej są stosowane podczas zabiegów dezynsekcji.

 

Wśród stosowanych metod dezynsekcji możemy wskazać:

 

 

 

 

Zamgławianie ULV – „Zimna mgła”

Z zasady jest to metoda podobna do zamgławiania termicznego, lecz skuteczniejsza i z szerszym spektrum możliwości jej wykorzystania. Środek zostaje rozpylony tu jako tzw. „zimna mgła”- mikroskopijne „kapsułki” wody z substancją czynną docierają do nawet najdalszych zakamarków.  Jest ona bardziej skuteczna od zamgławiania termicznego, a w połączeniu z odpowiednimi środkami czynnymi swoją skuteczność utrzymuje nawet przez kilka miesięcy.

 

Zalecamy stosowanie zamgławiania ULV jako naszym zdaniem najskuteczniejszego sposobu walki ze szkodnikami. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej metody – zobacz!

 

 

 

 

Zamgławianie termiczne

Jest to specjalna metoda polegająca na rozpylaniu środków z wykorzystaniem gorącej pary wodnej lub specjalnych nośników. Z uwagi na wysoką temperaturę podgrzewania mieszaniny czynnej, nie nadaje się do stosowania ze wszystkimi środkami zwalczającymi owady i insekty. Metodę tą stosuje się zazwyczaj np. podczas zabiegów odkomarzania, odkleszczania.

 

 

 

Oprysk środkami chemicznymi

Tradycyjna metoda, która polega na rozpyleniu środka insektobójczego poprzez spryskanie części powierzchni, które są szczególnie narażone na kontakt z insektami, stanowią ich ścieżki komunikacyjne (np. listy przypodłogowe, szczeliny między i za szafkami).

 

 

 

 

Wykładanie preparatów biobójczych

Sposób ten polega na punktowym aplikowaniu odpowiednich substancji chemicznych w postaci past, żeli, proszków. Nasz zespół specjalistów rozprowadza substancje w wielu miejscach, które zazwyczaj sią trudnodostępne dla ludzi, ale dla insektów stanowią idealne miejsca do żerowania. Wchodząc na środek, lub zjadając go, dochodzi do zainfekowania insekta i jego śmierci.

 

 

Wykładanie trutek

Tradycyjna metoda, bardziej kojarząca nam się z deratyzacją, gdzie odpowiednie trutki (w postaci kapsułek, formowanych ziaren, czy granulatu zostają wyłożone np. w piwnicach. W przypadku dezynsekcji, ta metoda również polega na wykładaniu środków biobójczych. Nie należy jej stosować jednak w przypadku, gdy w domu poddawanym zabiegom dezynsekcji znajdują się zwierzęta. Mogą one zatruć się poprzez przypadkowe zjedzenie wyłożonej trutki.

 

 

Montaż pułapek monitorujących – z wabikiem

W przypadku braku pewności, co do rodzaju insektów oraz ich liczebności, jest to najprostszy i najskuteczniejszy sposób ich oceny oraz identyfikacji. Pozwala również na sprawdzenie, czy po wykonanym zabiegu populacja szkodników została zmniejszona, lub czy po wykonanej usłudze i upływie odpowiedniego czasu nie pojawiają się one ponownie. Jest to również skuteczny sposób na ciągły monitoring np. mieszkania, obiektu – pozwalający na działanie natychmiast po wykryciu robaków.

 

 

Metody fizyczne

M.in. wymrażanie, wygrzewanie, parowanie gorącą parą czy stosowanie lamp owadobójczych UV. W przypadku niektórych intruzów (np. mucha, roztocze, pluskwy), zastosowanie wspomnianych metod wystarczy do pewnego ograniczenia populacji szkodników. Ważne jest tu doświadczenie i podstawowa wiedza, które pozwolą na dostosowanie do zidentyfikowanego zagrożenia odpowiednich środków. Są to również metody, które (przynajmniej częściowo) można stosować profilaktycznie i domowym nakładem.

 

 

 

Metody mechaniczne

Są to metody, które można stosować również profilaktycznie – wytrzepywanie, wyłapywanie, sprzątanie, odkurzanie, czyszczenie). Ponadto, zwiększają one skuteczność prowadzonych zabiegów. Po dokładnym wyczyszczeniu przestrzeni zainfekowanych insektami, czy też usunięciu widocznych insektów, zabieg dezynsekcji przebiega łatwiej i skuteczniej. Wtedy też jest on ukierunkowany na larwy i jaja szkodników, a nie dodatkowo na zwalczanie widocznych szkodników.

 

 

 

Zwalczanie insektów i szkodników Szczecin

Zwalczanie insektów i szkodników kierujemy przede wszystkim do mieszkańców Szczecina i województwa Zachodniopomorskiego w tym m.in. Gryfina, Polic, Stargardu, Nowogardu, Goleniowa, Pyrzyc. Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie. Polecamy również skorzystanie z naszej usługi darmowej wyceny.

 

Linia rozdzielająca wpisy