Odpluskwianie
Skuteczne zwalczanie pluskiew

Dezynsekcja
Usuwamy karaluchy i inne insekty

Ozonowanie
Skuteczna metoda dezynfekcji

USUWANIE
Alergenów i roztoczy

PROFESJONALNY
sprzęt, wykwalifikowany zespół

OZONOWANIE
Szczecin i okolice

DEZODORYZACJA
Usuwanie nieprzyjemnych zapachów i odorów

OZONOWANIE
Szczecin i Zachodniopomorskie

GRUPA OZONPOL
Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja

Ozon wirus

Ozonowanie a koronawirus

Czy ozonowanie jest skuteczną metodą usuwania koronawirusów? Czy ozonowanie zabija wirusy? Nie ma jednoznacznych odpowiedzi na ten temat, lecz dotychczasowe doświadczenia wskazują, że prawidłowo wykonana dezynfekcja pomieszczeń jest skuteczną metodą usuwania wirusów

Szczególne znaczenie ma tutaj niedawno opublikowana opinia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego– Państwowego Zakładu Higieny dotycząca dezynfekcji pomieszczeń biurowych poprzez ozonowanie i skuteczności powyższej metody w zwalczaniu SARS-CoV-2 oraz kwestii związanych z bezpieczeństwem jej stosowania. 

 

Poniżej przedstawiamy Wam kilka kluczowych elementów, o których warto wspomnieć podczas takich rozważań.

  • Procedura dezynfekcji pomieszczeń poprzez ozonowanie jest skuteczna jedynie w warunkach rygorystycznej kontroli i nadzorowania całego procesu. Powinna być prowadzona przez specjalistyczne firmy– z przeliczeniem czasu trwania zabiegu oraz minimalnych stężeń, przy których jest ona skuteczna.
  • Koronawirus SARS-CoV-2 analogicznie do swoich „kuzynów” posiada osłonkę, która jest jego naturalną obroną przed uszkodzeniem. Wirusy posiadające osłonkę są podatne na działanie ozonu, który niszczy ją i w ten sposób skutecznie dezynfekuje pomieszczenia. 
  • Przeprowadzona dezynfekcja pomieszczeń nie posiada długotrwałego efektu. Ozonowanie niszczy m.in. wirusy i bakterie, ale nie zabezpiecza przed ich ponownym pojawieniem się w pomieszczeniu. Wystarczy, że do pomieszczenia wejdzie osoba zakażona, by wirus mógł znów w nim się pojawić.
  • Ozonowanie pomieszczeń powinno być zawsze wykonywane przy użyciu specjalistycznego sprzętu, przez wykwalifikowany personel- posiadający nie tylko odpowiednie zabezpieczenie ochrony osobistej, lecz również m.in. miernik stężenia ozonu.

W przypadku dalszych pytań, zachęcamy do kontaktu z nami!